کد خبر: 994366 A

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: 24 تا 30 آبان ماه هفته کتاب و کتابخوانی است که در استان قزوین با هدف ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی برگزار می شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، محمد حسین اسماعیلی با اشاره به هفته کتاب اظهار کرد: بیش از 1۰۰ عنوان برنامه فرهنگی همزمان با هفته کتاب با هدف ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی در استان  قزوین برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بیان کرد: بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از تاریخ 24 تا 30 آبان ماه به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود که گرامیداشت این هفته در استان نیز با هدف ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: تدارک برنامه‌های هفته کتاب از مدت‌ها قبل در استان قزوین با ایجاد ستاد هماهنگی و اجرایی هفته کتاب در استان قزوین آغاز شده است و برنامه‌ریزی جامعی برای معرفی و تلاش دوباره احیاء کتابخوانی در بین مردم صورت گرفته است.

اسماعیلی افزود: در مجموع بیش از 100 عنوان برنامه فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی در استان قزوین تدارک دیده شده است که یکی از مهم‌ترین این برنامه‌ها طرح پاییزه کتاب است که در آن در 11 کتابفروشی منتخب استان، فروش کتاب با ارائه تخفیف 20 درصد را در طول ایام هفته کتاب به انجام خواهند رساند.

این مسئول عنوان کرد: رونمایی از فراخوان « نشان ملی دبیرسیاقی» که امسال برای اولین بار در استان قزوین برگزار می شود و در این رویداد کلیه آثار متون فارسی در حوزه تصحیح متون مورد ارزیابی قرار گرفته و به تألیفات برتر نشان دبیرسیاقی اهدا می گردد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطرنشان کرد: این رویداد به احترام ادیب و دانشمند بزرگ استان استاد « دبیرسیاقی» نامگذاری شده است و طی هفته کتاب به معرفی این شخصیت ارزشی در استان خواهیم پرداخت.

اسماعیلی اضافه کرد: برگزاری مراسم کتابگردی از دیگر برنامه‌های این هفته است که 29 آبان ماه با حضور تعدادی از مسئولین استانی از کتابخانه‌های عمومی، کتابفروشی‌ها و انتشاراتی‌های استان قزوین بازدید به عمل می‌آید.

وی یادآور شد: همچنین نهمین جشنواره چاپ و نشر استان قزوین به منظور تجلیل از فعالان حوزه چاپ و نشر استان 28 آبان ماه برگزار خواهد شد..

این مسئول افزود: مراسم نقد و بررسی کتاب، مراسم رونمایی از آثار تولید شده در استان قزوین،مسابقه فرهنگی کتابخوانی با عنوان قهرمان سلامت، مسابقه عکاسی با عنوان کتاب در قاب تصویر، برنامه خوانش شاهنامه با عنوان هم آوا با شاهنامه و نشست‌های کتابخوانی و برنامه های فرهنگی و هنری در شهرستان های تابعه از دیگر برنامه‌هایی است که برای این هفته تدارک دیده شده است.

استان قزوین ترویج فرهنگ روابط عمومی شاهنامه فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر