کد خبر: 994362 A

استاندار آذربایجان‌ شرقی با اشاره به مقاوم‌سازی 47 درصد از خانه‌های روستایی در استان، خواستار ایمن‌سازی بیشتر شهر تبریز برای کاهش تلفات و خسارات در زمان بحران‌ها و حوادث طبیعی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،محمدرضا پورمحمدی در جلسه کمیته راهبری طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی،  گفت: مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی استان در سال جاری دو درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

او افزود: با وجود تمرکز استان به امر بازسازی واحدهای تعمیری و تخریبی زلزله اخیر در شهرستان‌های سراب و میانه، عملکرد استان در مقاوم‌سازی واحدهای روستایی، جای تقدیر دارد.

پورمحمدی اظهار داشت: توجه ویژه به مقاوم‌سازی منازل روستایی در استان بعد از این هم باید با حساسیت ویژه‌ای دنبال شود تا در زمان حوادث طبیعی همچون زلزله شاهد کمترین میزان خسارات و تلفات باشیم.

او همچنین خواستار توجه ویژه به ایمن‌سازی اصولی در شهر تبریز شد و گفت: بی‌توجهی به این موضوع، فاجعه بزرگ انسانی را در زمان حوادث احتمالی به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه آمار مقاوم‌سازی منازل روستایی در استان، بالاتر از میانگین کشوری است، افزود: این موضوع، اهمیت خود را در زلزله‌های اخیر شهرستان‌های سراب و میانه به خوبی نشان داد.

تقی کرمی افزود: حمایت تسهیلاتی برای مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در روستاها، یکی از مهم‌ترین اولویت های استان است.

آذربایجان شرقی امور روستایی پورمحمدی پیروزی انقلاب اسلامی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر