کد خبر: 994219 A

بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا؛

یک چاپخانه به دلیل تخلف و رعایت نکردن محدودیت‌های کرونایی و چاپ اعلامیه ترحیم روز چهارشنبه در سمنان پلمپ شد.

به گزارش ایلنا از سمنان، این چاپخانه صبح امروز چهارشنبه- ۲۰ آبان ماه - با حضور نمایندگان اداره اماکن نیروی انتظامی و نیز فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان پلمپ و از فعالیت آن جلوگیری به عمل آمد.

معاونت فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان هفته گذشته در اطلاعیه‌ای به چاپخانه‌های استان تاکید کرده بود بر اساس مصوبه ستاد مدیریت کرونا استان مورخ 14‌/8‌/99 و به منظور مدیریت و کنترل شیوع بیماری شایسته است از انتشار هرگونه آگهی ترحیم و عزاداری مشتمل بر زمان و مکان خاکسپاری، فاتحه‌خوانی، چاپ کارت مراسم عقد، عروسی و هرگونه مراسم با تجمع در استان سمنان خودداری کنند.  

این معاونت در اطلاعیه خود افزوده بود این تصمیم به منظور جلوگیری از ازدحام شهروندان و پرهیز از تجمع‌های غیرضروری گرفته شده و رعایت آن برای مدیران چاپخانه‌های استان سمنان الزامی است.

 اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان همچنین با هشدار مجدد به چاپخانه‌های این استان مبنی بر خودداری از چاپ اعلامیه‌هایی که ایجاد تچمع افراد را به دنبال دارد تاکید کرده بود چاپخانه‌هایی که اعلامیه تجمع چاپ کنند پلمب می‌شوند و این مساله شامل واحدهای لیتوگرافی‌ها و مراکز تایپ و تکثیر نیز می‌شود و در صورت مشاهده تخلف این مراکز نیز پلمپ خواهند شد.

 

ستاد کرونا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان پلمپ چاپخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر