کد خبر: 993700 A

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: اعضای دو باند سوءاستفاده یکصد میلیاردی از کارت‌های بازرگانی و دلالی در حوزه آرد شناسایی و دستگیری شدند.

به گزارش ایلنا، هادی هاشمیان با اعلام این خبر گفت: با اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج)، اعضای شبکه‌ای که با سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی برخی افراد اقدام به فرار مالیاتی می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

هاشمیان با اشاره به دستگیری اعضای این باند ۳نفره که با سوءاستفاده از یکصد کارت بازرگانی اقدامات خود را انجام می‌دادند گفت: تا کنون بیش از یکصد میلیارد تومان فرار مالیاتی از این شبکه کشف شده است.

او افزود: متهمان این پرونده، در ازای پرداخت ۲۰۰تا۵۰۰ هزار تومان به افراد بی بضاعت برای آنها کارت بازرگانی می‌گرفتند و این کارت‌ها را به بازرگانان اجاره داده و یا خودشان اقدام به واردات و صادرات کالا می‌کردند.

این مقام ارشد قضایی استان همچنین در توضیح پرونده دلالی آرد گفت: در پی شلوغی صف‌های نانوایی طی هفته گذشته در سطح استان، که موجب نارضایتی مردم شده بود موضوع در دستور کار اداره کل اطلاعات استان قرار گرفت که منجر به کشف شبکه دلالی آرد در استان شد.

هاشمیان اضافه کرد: در این رابطه شش نفر دستگیر و مشخص شد این افراد که فعالیتی در حوزه آرد و نان نداشتند اما با جمع آوری و خرید آرد‌های دولتی، آنها را در انبار‌ها دپو و به صورت آزاد در بازار عرضه می‌کردند.

در پی این دستگیری ها، اداره کل اطلاعات استان گلستان به مفسدان اقتصادی هشدار داد فعالیت‌های مخرب و اخلال گرانه آنها که باعث بروز آسیب در بخش‌های مختلف اقتصاد کشور و استان می‌شود مورد رصد و پیگیری دقیق است.

انتهای پیام/
استان گلستان اقتصاد کشور شناسایی و دستگیر فساد اقتصادی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر