کد خبر: 993655 A

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان مطرح کرد:

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان گفت: بازار اصفهان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین بازارهای خاورمیانه و با قدمتی بیش از چهارصد سال و با ۸ کیلومتر طول یکی از مراکز مهم اقتصادی و گردشگری شهر اصفهان است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حسین امیری افزود: طرح مطالعات جامع پدافند غیر عامل با هماهنگی سازمان پدافند غیرعامل کشور و با محوریت مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری به منظور ارتقای زیرساخت‌ها و تقویت آن در مراکز مهم شهر برای جلوگیری از وقوع بحران‌ها در حال انجام است.

حسین امیری به حوزه پدافند کالبدی اشاره کرد و گفت: از سال گذشته بازدید از مراکز مختلف شهرداری اصفهان توسط کارشناسان معاونت شهرسازی و مدیریت بحران و پدافند غیرعامل مربوط به پدافند کالبدی انجام شد و دستورالعمل ها و تاکید لازم مبنی بر تکمیل و رفع نواقص به مناطق و سازمان‌های مربوطه صورت پذیرفت.

وی در خصوص شناسایی ساختمانهای بلند مرتبه و آسیب‌پذیر عمومی در سطح شهر اعلام کرد: کار گروهی متشکل از معاونت شهرسازی، سازمان نظام مهندسی، آتش نشانی و مدیریت بحران تشکیل و بالغ بر 200 بنا از ساختمانهای بلند مرتبه و آسیب‌پذیر شناسایی و گزارش اقدامات مورد نیاز در خصوص رفع عیب و جلوگیری از مشکلات احتمالی به نهاد و سازمانهای مربوطه ارسال شد.

 معاون شهردار اصفهان به اهمیت توجه به حوزه ایمنی و پدافند غیرعامل در بازار بزرگ و تاریخی اصفهان اشاره کرد و گفت: بازار اصفهان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین بازارهای خاورمیانه و با قدمتی بیش از چهارصد سال و با ۸ کیلومتر طول یکی از مراکز مهم اقتصادی و گردشگری شهر اصفهان است.

وی ادامه داد:  با توجه به اهمیت بازار تاریخی اصفهان جلسات متعددی با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، اتاق اصناف، اتحادیه های صنفی و انجمن‌های اسلامی بازار به منظور ایمن‌سازی و اقدامات پدافندی برگزار شده است.

امیری به حضور نماینده مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در جلسات کمیته فنی طرح های عمرانی اشاره کرد و گفت: به منظور رصد کنترل و پیگیری رعایت الزامات پدافندی در پروژه های شهری کارشناس مدیریت بحران در کلیه جلسات کمیته فنی طرح های عمرانی حضور مستمر و فعال دارد.

 وی به تشکیل کارگروه پدافند زیستی در قالب ستاد مدیریت کرونا اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت تشکیل کارگروه پدافند زیستی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل این کارگروه در قالب ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرداری اصفهان تشکیل و اجرای مصوبات ستاد های ملی، استانی و شهرستانی و همچنین نظارت بر حسن اجرای پروتکل های بهداشتی در مجموعه مدیریت شهری را در دستور کار خود قرار داد.

ایلنا استان اصفهان خدمات شهری شهرداری اصفهان بازار بزرگ و تاریخی اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر