کد خبر: 993225 A

فرماندار کامیاران :

فرماندار کامیاران گفت: طبق هماهنگی صورت گرفته با دادستانی، افرادی که در این شرایط اقدام به برگزاری مجالس عزا و عروسی کنند، با حکم قضایی بازداشت می‌شوند.

به گزارش ایلنا، مسعود الماسی اظهار کرد: این تصمیم با توجه به شیوع و اوج گیری مجدد ویروس کرونا و لزوم اقدامات جدی و قاطع برای جلوگیری از گسترش تبعات منفی آن بر سلامت و بهداشت عمومی طبق دستور دادستانی به عنوان مدعی‌العموم اتخاذ شده است.

وی اضافه کرد: طبق این دستور مأموران انتظامی شهرستان در هر موردی از برگزاری مراسم عمومی همچون عروسی، عزاداری و جشن که در آن تجمع افراد باشد بلافاصله به محل اعزام و نسبت به تعطیلی مراسم اقدام می‌کنند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا کامیاران با اشاره به اینکه برای مأموران انتظامی شهرستان تفاوتی در منبع اطلاع برگزاری مراسم وجود نخواهد داشت، افزود: مأموران در ابتدا باید با توجیه و ارشاد مسئولان آن اقدام و در صورت عدم تمکین و استنکاف از باب جرم مشهود و تمرد نسبت به مأموران مراتب صورت‌جلسه و فرد خاطی دستگیر خواهد شد.

الماسی تأکید کرد: مأموران موظف هستند پس از دستگیری برگزارکننده مراسم، نسبت به متفرق کردن حاضران در مراسم نیز اقدام کنند.

جرم سلامت عزاداری ویروس مراسم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر