کد خبر: 993217 A

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس:

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس با بیان اینکه در راه‌اندازی دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری تسریع شود، گفت: کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز و کمبود تخت‌های آی‌سی‌یو از مهم‌ترین مشکلات بیمارستان‌های این شهرستان است.

به گزارش ایلنا، شیوا قاسمی‌پور در بازدید از بیمارستان‌های فجر و بوعلی مریوان ضمن قدردانی از زحمات بی‌وقفه کادر درمان و بهداشت به ویژه در این ایام که شرایط شهرستان فوق حاد است، بر لزوم تامین تجهیزات و پرداخت معوقات کارکنان زحمتکش این خط مقدم تاکید کرد.

نماینده‌ مردم مریوان و سروآباد در مجلس تصریح کرد: کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز و کمبود تخت‌های آی‌سی‌یو از مهمترین مشکلات بیمارستان‌ها است که خوشبختانه با مکاتبات صورت گرفته و کمک خیرین گرانقدر بخشی از مشکلات در حال مرتفع شدن است اگرچه تلاش‌ها در این زمینه برای تامین سلامت مردم ادامه دارد.

 وی با اشاره به وضعیت خطرناک شهرستان مریوان و سر وآباد در بحث شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: از هفته‌ها قبل با پیگیری‌های مسمتر از طریق استانداری و وزارت بهداشت خواستار برگزاری جلسات هماهنگی و تعطیلی نقاط حساس شهر بودیم.

 قاسمی‌پور افزود: اصل در خانه ماندن و استفاده از ماسک که دو راه حیاتی کنترل بیماری است، می توان وضعیت حاد فعلی را تا حدی مدیریت کرد.

دبیر اول کمیسیون آموزش مجلس از پیگیری‌ها برای تخصیص تجهیزات و اقلام مورد نیاز بیمارستان‌های مریوان و سروآباد براساس اولویت و نیاز مبرم خبر داد و یادآورشد:  مسئولان شبکه بهداشت و درمان لازم است سریعا کمبودها و نیازهای موردنیاز حوزه سلامت مردم را ارجاع دهند تا این موارد بی‌وقفه و تا تخصیص نهایی آن به شهرستان پیگیری و بار سنگین فشار بروی کادر زحمتکش درمان و بهداشت کم شود.

بیمارستان درمان شبکه بهداشت و درمان مشکلات وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر