کد خبر: 993193 A

مدیرکل منابع طبیعی هرمزگان خبرداد:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: طی 7 ماهه نخست امسال با همکاری یگان حفاظت و محافظان افتخاری و مشارکت مردمی موفق به رفع تصرف و خلع ید از 950 هکتار از اراضی ملی در سراسر استان شدیم.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، امید ذاکری اظهار کرد: باتوجه به هدفمند کردن گشت‌های یگان حفاظت و مشارکت مردم تماس های شبانه روزی با سامانه 104 و مشارکت محافظان افتخاری همیاران طبیعت تا پایان مهرماه امسال بیش از 950 هکتار از اراضی ملی پیشگیری و خلع ید شد.

وی افزود: از این میزان 381 هکتار قبل از اینکه متصرفان موفق به تصرف شده با حضور به موقع همکاران و در مراحل اولیه جلوی اقدامات تصرفی متجاوزان گرفته شده و این اراضی به انفال عودت داده شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان در ادامه تصریح کرد: همچنین 569 هکتار از اراضی ملی که در سنوات گذشته تصرف شده بود با همکاری دستگاه قضایی و اجرای احکام خلع ید شده و از متصرفان پس گرفته شدکه از این میزان بیشترین عملکرد خلع ید در شهرستان جاسک با 3فقره و 81 هکتار، میناب 5فقره و 70هکتار بوده است.

ذاکری در ادامه اضافه کرد: در خصوص میزان پیشگیری از تصرفات بیشترین میزان در شهرستان میناب 3 فقره 13هکتار، بندرعباس 5 فقره 11هکتار و جاسک یک فقره حدود 10هکتار است.

وی در پایان با تشکراز همراهی و همکاری دستگاه قضایی و نظارتی با گشت یگان حفاظت منابع طبیعی در برخورد قاطع با متصرفان زمین واراضی ملی، خاطرنشان کرد: درخواست داریم مردم با مشاهده هرگونه موارد مشکوک به تصرف بلافاصله با تلفن 1504 تماس گرفته و مراتب را جهت پیشگیری و برخورهای قاطعانه و قانونی اطلاع دهند.

منابع طبیعی منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان خلع ید مشارکت مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر