کد خبر: 993125 A

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک به واسطه وظایف ذاتی خود، مسئول حفظ بهداشت حقوقی در روابط و مناسبات اقتصادی جامعه است.

به گزارش ایلنا از سمنان، فاطمه منصوری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان امروز دوشنبه ۱۹ آبان در بازدید از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان گفت: اداره کل ثبت اسناد و املاک در بحث امنیت و رفاه اجتماعی از منظر معاملات روزمره و روابط اقتصادی نقش تعیین کننده ای را ایفا می کند که به نوعی تامین امنیت اجتماعی و اقتصادی جامعه از وظایف این مجموعه است.

او در ادامه افزود: قدمت و گستره حضور اداره ثبت اسناد و املاک در بخش های مختلف جامعه نشان از نقش مهم و تاثیر گذار این مجموعه دارد و با تثبیت مالکیت ها در کاهش دعاوی و مراجعات به محاکم قضایی مسئولیت مهمی را بر عهده دارد.

منصوری خاطر نشان کرد: چارت خالی و پست های بلاتصدی، فضای استقرار نامناسب اداره کل، کمبود نیروی انسانی و بازنشگستی نیروها در آینده از جمله مشکلاتی است که این اداره کل با آن مواجه است و نیاز دارد تا بررسی و رفع این موانع و مشکلات در دستور کار قرار گیرد.

او در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه با اتحاد و همدلی می توان بر بسیاری از مشکلات فائق آمد، تصریح کرد: تسهیل سازی اقدامات و روال اداری برای مراجعین و کارکنان از طریق اصلاح فرایند ها در نظام اداری و با ارائه خدمات به صورت غیرحضوری و الکترونیکی امکان پذیر خواهد شد و قطعا با تحقق این مهم از بخشی مشکلات موجود نیز کاسته می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان در پایان تاکید کرد:  با توجه به شرایط فعلی جامعه و مقابله با بیماری کرونا، نیاز است تا در حد امکان و با عنایت به مقتضیات و شرایط سازمانی این اداره کل، اصلاح فرایند ها و رویه هایی که بستر ارائه خدمات به صورت غیرحضوری برای آنها فرآهم است، در دستور کار قرار گیرد.

 

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور‌ استانداری سمنان معاون توسعه مدیریت استانداری سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر