کد خبر: 993120 A

فرماندار بوئین زهرا خبرداد:

فرماندار شهرستان بوئین زهرا از انتقال روستای بالاخانلو از توابع بخش مرکزی شهرستان بوئین زهرا به دلیل واقع شدن در حوزه آبگیر سد بالاخانلو در مکانی جدید خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مصطفی آقاعلی اظهار کرد: در  جریان بررسی مشکلات و تسریع بخشیدن به عملیات جابه جایی روستای بالاخانلو مقرر شد فعالیت‌های زیربنایی برای انتقال این روستا از هفته آینده آغاز شود.

فرماندار بوئین زهرا افزود: برای سرعت بخشیدن به عملیات جابه جایی روستا و همچنین آبگیری سد بالاخانلو بر همکاری دستگاه‌های اجرایی و متولی برای انجام سریع تر عملیات زیربنایی و احداث روستای جدید تاکید شد.

وی خاطر نشان کرد: با آغاز عملیات زیربنایی و ایجاد زیرساخت برای انشعابات توسط دستگاه‌های خدمات رسان، زمینه لازم جهت جا به جایی روستا و آبگیری سد بالاخانلو تا تیرماه ۱۴۰۰ فراهم خواهد شد.

آقاعلی اضافه کرد: سد بالاخانلو طبق آخرین بازدید صورت گرفته به پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد رسیده است و تا پایان دولت تدبیر و امید به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: روستای بالاخانلو که در حدود ۱۰ خانوار جمعیت دارد در حوزه آبگیر این سد واقع شده است و به منظور پیشگیری از هرگونه خطر احتمالی برای جابه جایی روستا برنامه ریزی شد.

دولت فرماندار مشکلات بوئین زهرا برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر