کد خبر: 993084 A

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در استان البرز:

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در استان اصفهان گفت: قدرت بیماری زایی و سرایت ویروس کرونا ۳ تا ۹ برابر بیشتر شده است.

به گزارش ایلنا از البرز، سلیمانی در خصوص تغییر رفتار ویروس کرونا، اظهار داشت: این ویروس از ابتدای شروع تاکنون جهش های متعددی داشته است. تمهیدات و محدودیت ها می‌تواند بر کاهش بار بیماری اثر داشته  باشد ، زیرا تجربه های گذشته  نشان می‌دهد  هر زمان که مردم پای کار آمدند و رعایت کردند دو هفته بعد نتیجه مثبت در کاهش افراد مبتلا و همچنین موارد فوت را مشاهده کردیم.

سلیمانی در خصوص تغییر رفتار ویروس گفت: این ویروس از ابتدای شروع تاکنون جهش های متعددی داشته است اما یکی از مهمترین این جهش ها قدرت بیماری زایی و قدرت انتقال آن و سرایت بیماری به افراد دیگر است که تقریباً ۳ تا ۹ برابر افزایش یافته است و  ماندگاری ویروس بعد از عطسه یا سرفه فرد مبتلا در فضای محدود و بسته تا بیش از ۵ ساعت است و ابتلاء از طریق ترشحات ماندگار وجود دارد . 

سخنگوی ستاد استانی مدیریت کرونا، تاکید کرد: انتقال بیماری از گذشته خیلی جدی تر شده است از این رو استفاده از ماسک از خانه تا خانه و حتی در خانه برای افراد دارای علائم ضروری است چرا که سلامت مهم است اما باید معیشت مردم هم در نظر گرفته شود و یک تعادل در معیشت و سلامت مردم  برقرار شود. 

وی افزود: آخرین یافته ها حاکی از این است که با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و بهداشت دست ها از ابتلای به بیماری جلوگیری می‌شود . 

سلیمانی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد بیماران به صورت خفیف و بی علامت هستند، تصریح کرد: ۴۰ درصد به صورت متوسط و علامت کم بیماری بروز می‌کند و نیاز به بستری ندارند و باید در قرنطینه خانگی دوره درمان را سپری کنند و در صورت نیاز با مراجعه به پزشک داروهای درمانی اولیه را دریافت کنند و به صورت علامتی درمان شوند و در ۲۰ درصد از افراد با علایم شدید این بیماری بروز می‌کند و به بیمارستان مراجعه کرده و در صورت نیاز بستری می‌شوند.

انتقال ویروس کرونا مدیریت کرونا کروناویروس در البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر