کد خبر: 993064 A

رئیس اداره بیماری‌های دامی دامپزشکی کرمانشاه:

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی دامپزشکی کرمانشاه گفت: دامداران استان کرمانشاه برای پیشگیری از بروز بیماری تب برفکی، نسبت به واکسینه کردن به موقع دام‌های خود اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی دامپزشکی کرمانشاه با بیان اینکه بیماری تب برفکی یکی از بیماری‌های ویروسی مُسری دام است، گفت: زخم دهانی، ریزش بزاق، تب، بی‌اشتهایی، کاهش تولید شیر، لنگش و تلفات در حیوانات جوان برخی از علایم این بیماری بوده که رعایت اصول بهداشتی- قرنطینه‌ای، همچنین واکسیناسیون مؤثر در مدیریت، کنترل و پیشگیری از بیماری تب برفکی مهم است.

مجید ملک زاده با اشاره به اینکه امسال برنامه واکسیناسیون رایگان دام‌ها با واکسن تب برفکی از دستور کار سازمان دامپزشکی خارج شده، افزود: دامداران باید از طریق مراجعه به مراکز مایه کوبی نسبت به واکسیناسیون دام‌های سبک و سنگین خود خود اقدام کنند.

وی افزود: واکسیناسیون دام‌های سنگین علیه بیماری تب برفکی از اواسط مهر ماه شروع شده و تا اواخر آذر ماه ادامه دارد.

ملک زاده همچنین در باره واکسیناسیون دامهای سبک گفت: واکسیناسیون دام سبک علیه بیماری تب برفکی نیز از ۱۵ آذر ماه آغاز می‌شود.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی دامپزشکی کرمانشاه  از دامداران خواست که برای حفظ سلامت دام‌های خود و جلوگیری از شیوع بیماری و خسارات جبران ناپذیر،هنگام مایه‌کوبی و سایر خدمات دامپزشکی با اکیپ‌های دامپزشکی بخش خصوصی همکاری داشته باشند .

پیشگیری واکسن تب برفکی استان کرمانشاه دام ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر