سرخط خبرها:
کد خبر: 993045 A

مدیرکل نوسازی مدارس استان:

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین گفت: برای ایمنی و استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس سطح استان به ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، عسگر علی جوانبخت اظهار کرد: استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس استان یکی از اولویت‌های مهم این سازمان است و براساس آمار و اطلاعات جمع‌آوری شده در سال ۹۲، حدود ۹ هزار و ۵۰۰ کلاس درس استان نیازمند به استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی خود بوده‌اند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان ادامه داد: بعد از تصویب طرح استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس و تخصیص اعتبارات لازم از سال ۹۲ تاکنون این طرح همه ساله در تعدادی از مدارس با اولویت مناطق محروم، بخاری‌های برقی به جای نفتی مجهز و از سال گذشته نیز بخاری‌های نفتی به طور کامل از مدارس سطح قزوین حذف شدند.

جوانبخت با اشاره به فرسوده بودن برخی از مدارس استان قزوین، اضافه کرد: هم اکنون یک هزار و ۱۷۰ کلاس درس این استان نیازمند استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی هستند که از این تعداد ۴۲۰ کلاس درس با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال تا پایان امسال مجهز و ۷۵۰ کلاس درس باقیمانده نیز با ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار طی ۲ سال آینده تجهیز خواهند شد.

او تصریح کرد: در راستای اجرای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس استان قزوین، بخاری‌های گازی به سامانه حرارت مرکزی تبدیل و بخاری‌ها از مدارس حذف می‌شوند تا شاهد کاهش خطرات احتمالی در این زمینه باشیم.

به گفته این مسئول، بخاری‌های استاندارد هوشمند نیز به طور عمومی برای مدارس روستایی و یا در کلاس‌های درسی که تعداد دانش آموزان آن کم باشد، نصب می‌شوند.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین از مقاوم سازی بیش از ۷۷ درصد مدارس استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۳ درصد مدارس دیگر نیاز به تخریب و یا مقاوم سازی دارند.

جوانبخت حضور خیران مدرسه‌ساز را برای کمک به استانداردسازی سیستم‌های گرمایش مدارس استان با اهمیت دانست و یادآور شد: خوشبختانه با برنامه ریزی‌های به عمل آمده اقدامات خوبی نیز در حال انجام است.

استان قزوین دارای ۲ هزار واحد آموزشی در ۱۴ منطقه آموزش و پرورش است.

آموزش و پرورش استان قزوین استاندارد دانش آموزان برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر