کد خبر: 992943 A

فرمانده انتظامی نیشابور خبر داد:

فرمانده انتظامی نیشابور از شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری ٢ میلیارد و ۵٠٠ میلیون ریالی با وعده اقامت در اروپا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از نیشابور، سرهنگ حسین دهقان پور در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از وی توسط فردی ناشناس پیگیری موضوع در دست کارشناسان پلیس فتا نیشابور قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی اظهارات شاکی مشخص شد وی از طریق یک شبکه اجتماعی با فردی که تبلیغات اقامت در کشورهای خارجی داشت آشنا و پس از اعتماد، طی ٣ مرحله مبلغ ٢ میلیارد و پانصد  میلیون ریال جهت دریافت اقامت به حساب متهم واریز و پس از واریز وجه فرد مورد نظر دیگر پاسخگوی تماس ها نیست.

این مقام انتظامی افزود: کارآگاهان پلیس فتا در تحقیقات فنی و دیجیتالی در فضای مجازی متهم را در استانی دیگر شناسایی و پس از اخذ نیابت قضایی این فرد را دستگیر و مبلغ کلاهبرداری شده با تلاش کارشناسان پلیس فتا به حساب شاکی مسترد شد.

سرهنگ دهقانپور در پایان با بیان اینکه متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شد، به شهروندان توصیه کرد: ورود تکنولوژی و فناوری های نوین ارتباطی هر چند موجب رفاه افراد جامعه است، اما ضعف آگاهی، طمع و اعتماد بی‌جا می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را در همه زمینه ها به دنبال داشته باشند. 

جامعه شبکه اجتماعی فتا فضای مجازی اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر