کد خبر: 992795 A

کارشناس هواشناسی اردبیل به ایلنا خبر داد؛

کارشناس هواشناسی استان اردبیل از حاکمیت هوای سرد طی امشب و صبح فردا در استان خبر داد و گفت: سامانه جدید سرد و بارشی از عصر سه‌شنبه وارد استان می‌شود.

محمد فاخر در تشریح وضعیت آب و هوای استان اردبیل در گفت و گو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد: بر اساس نقشه های هواشناسی، امروز (یکشنبه 18 آبان) پدیده غالب وزش باد خزری گاهی به صورت تند توام با هوای سرد خواهد بود و در مناطقی از استان آسمان نیمه ابری تا ابری بوده و در نواحی منتهی به استان گیلان بارش پراکنده باران (با احتمال بارش برف در ارتفاعات باغرو) پیش بینی می شود. 

او افزود: از عصر امروز با نفوذ پرفشار سطح زمین به منطقه، ضمن افزایش ابر و مه، دمای هوا بطور محسوس کاهش یافته و طی امشب تا صبح فردا در مناطق مرکزی و جنوبی استان هوای سردی خواهیم داشت. 

کارشناس هواشناسی استان تصریح کرد: روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری با پایداری شرایط جوی، در طول روز بر دمای هوا افزوده شده و تنها پدیده غالب وزش باد گاهی با سرعت تند انتظار می رود. 

فاخر ادامه داد: از عصر سه شنبه هفته جاری با ورود سامانه سرد و بارشی جدید به استان، تا پایان هفته جاری هوای سرد همراه با بارش متناوب باران به‌ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان و در مناطق کوهستانی و ارتفاعات بارش برف انتظار می رود.

 او مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در رابطه با بیشینه دمای حاکم بر مناطق استان اظهار کرد: طی امروز شهرستان‌های بیله سوار و پارس آباد با حداکثر دمای 18 درجه به عنوان گرمترین مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

 

 

استان اردبیل هواشناسی اردبیل سیاوش محمدی هواشناسی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر