کد خبر: 992717 A

یک مقام مسئول خبرداد:

رئیس صنعت، معدن و تجارت بانه گفت: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا در راستای تعطیلی بازار و صنوف این شهرستان در گروه های ۲ و ۳ و ۴ در شهرهای فوق حاد استان کردستان از لحاظ کرونا از چهارشنبه ۱۴ آبان به مدت یک هفته بازار بانه تعطیل است.

به گزارش ایلنا، بایز حسینی با اشاره به تعطیلی یک هفته ای بازار و صنوف در این شهرستان اظهار کرد: اکیپ بازرسی یا تیم نظارتی مقابله با کرونا با همراهی ادارات شبکه بهداشت، اتاق اصناف، اماکن، تعزیرات و فرمانداری به صورت روزانه در شهر علاوه بر پلمپ صنوف متخلف بر رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی نیز تاکید می شود و در بازرسی های انجام شده تاکنون ۸ باب مغازه پلمپ شده است.

وی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۴۸۰۰ بازرسی و ۱۵۵ گشت در شهر انجام گرفته که ۱۵۰ باب مغازه متخلف در این بازرسی ها پلمپ شده و در این هفته نیز در صورت مشاهده تخلف با متخلفان براساس قانون برخورد خواهد شد و برابر دستور قضایی واحدهای صنفی متخلف پلمپ خواهند شد.

حسینی با اشاره به اینکه بیش از  ۹۰ پاساژ و مجتمع تجاری در بانه در حال حاضر تعطیل است، عنوان کرد: تجمعات باعث گسترش بیماری می‌شود،  پاساژها و مجتمع های تجاری نیز از اماکن صنفی بسیار پرتردد هستند که براساس بررسی‌ها و مشاهدات انجام شده پروتکل‌های بهداشتی در این مراکز به درستی رعایت نمی‌شود.

وی با بیان اینکه از طریق اتحادیه‌های مربوطه تذکر لازم به این اماکن صنفی داده شده است، گفت: مسئولان این پاساژها و سایر پاساژها دقت کنند بعد از تعطیلی یک هفته ای نیز بازگشایی بر طبق ضوابط پاساژها و مجتمع های تجاری مشروط خواهد بود، یعنی اگر جلوی تجمعات گرفته نشوند و اصول بهداشتی از قبیل فاصله فیزیکی و ماسک زدن رعایت نشود، ستاد کرونا دستور تعطیلی این اماکن صنفی را مجدداً اعلام می دارد.

حسینی با تاکید بر اینکه همه مردم باید با رعایت اصول بهداشتی حافظ سلامتی خود باشند، گفت: برای موضوعی با این سطح از اهمیت نباید مدام تذکر داد، بلکه مردم باید خود آگاه باشند که سلامتی خود را حفظ کنند و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه در مکان‌های سرپوشیده و شلوغ از قبیل پاساژها می‌توانند بسیار خطرساز باشد.

وی توضیح داد: در حال حاضر ۳ کارگاه تولید ماسک در شهر بانه با نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت مشغول تولید ماسک هستند و اخیراً یک کارگاه تولید ماسک اتوماتیک نیز مشغول به فعالیت است که نیازهای منطقه را پوشش می‌دهند اما بدیهی است که ظرفیت تولید ما با فعالیت  این سه کارگاه  در حد مطلوبی است.

حسینی تاکید کرد :در این محدودیت‌ها تنها صنوف اولویت دار و ضروری که مایحتاج عمومی را تامین می‌کننداز جمله (فروشگاه‌های زنجیره‌ای، نانوایان، فروشگاه‌های تامین و فروش لبنیات، میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌های تامین و فروش مواد پروتئینی) با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند. 

وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از اصناف و بازاریان به جهت همراهی در تعطیلی های ابلاغ شده در طول سال جاری خاطر نشان کرد : وضعیت فعلی و آمار مبتلایان به کرونا را در بانه نگران کننده است لذا از  همه شهروندان ، بویژه اصناف و بازاریان خواهشمندم با حفظ انسجام و وحدت و هم افزایی در کنار یکدیگر تلاش‌های خود را قوت ببخشند زیرا سلامت و جان مردم مهمترین اولویت است.

استان کردستان تعزیرات سلامت صنعت معدن و تجارت ماسک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر