کد خبر: 992710 A

در پی وقوع آلودگی شدید هوا در حوالی شهر بیدخون در شهرستان عسلویه، و ایجاد آلودگی هوا ناشی از سوزاندن پسماندها، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه با شناسایی منابع آلودگی، علیه عاملان آلودگی هوا شکایت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرهاد قلی‌نژاد؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این باره گفت:هرگونه ایجاد آلودگی هوا برخلاف قوانین و مقررات محیط زیست به ویژه قانون هوای پاک است بنابراین سازمان ها، ارگان ها و واحدهای صنعتی ملزم هستند از هرگونه آلودگی هوا جلوگیری کنند و سازمان حفاظت محیط زیست در صورت هرگونه آلودگی هوا، پیگیری حقوقی را به عمل خواهد آورد.

 برای  پیشگیری از آتش سوزی بقایای فضای سبز هماهنگی های لازم با منطقه ویژه اقتصادی پارس به عمل آمده است.

در این باره نیز مصطفی موذنی؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه نیز گفت: در پی بروز حادثه آتش سوزی در محل انبار ضایعات فضای سبز و ایجاد آلودگی شدید و اعتراضات مردمی در شهرستان از ابتدای این رخداد پیگیری های لازم جهت مرتفع شدن موضوع انجام شد و گزارش لحظه به لحظه فرایند کار به فرمانداری شهرستان اعلام شد.

مؤذنی همچنین افزود: این موضوع که قبلا نیز سابقه داشته با پیگیری های به عمل آمده از طرف این اداره در سال های قبل و در قالب کارگروه مدیریت پسماند، سازمان منطقه ویژه ملزم به مدیریت ضایعات فضای سبز جهت جلوگیری از حوادث مشابه شد که آن سازمان نسبت به تعیین سرمایه گذار جهت مدیریت آن محل و تولید کمپوست اقدام کرد .

او ادامه داد: مقرر شده گسترش فضای سبز از نوع درختان  کونوکارپوس (ضایعات زیاد) متوقف و بجای ان از گیاهان بومی، سازگار مانند کنار وحشی، کهور ایرانی، گرت، استبرق و ...  که ضایعات کمتری دارند استفاده شود.

مؤذنی در پایان گفت: متاسفانه حادثه اخیر به هر دلیلی رخ داد و حجم بسیار زیادی از ضایعات فضای سبز دپو شده طعمه حریق شد و شهرهای بیدخون و روستای "بزباز" تحت تاثیر قرار گرفت که کارشناسان این اداره از ابتدای امر در محل حضور داشته صورتجلسه تنظیم و اخطاریه لازم صادر شده و مراتب به دادستان محترم گزارش شده است و پیگیری لازم در این زمینه تا رفع مشکل ادامه خواهد یافت.

آلودگی هوا استان بوشهر حفاظت محیط زیست قانون محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر