کد خبر: 992667 A

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان، گفت: تاکنون ۱۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات خسارت کرونا برای ۵۰۲ پرونده تایید شده به هنرمندان و فعالان صنایع دستی استان زنجان پرداخت شده است.

به گزارش ایلنا به  نقل از اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان، امیر ارجمند، اظهار کرد: در مجموع 721 پرونده شامل هنرمندان بیمه شده و غیر بیمه‌ای برای دریافت تسهیلات خسارت کرونا به هنرمندان صنایع‌دستی این استان ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان، افزود: از این تعداد تسهیلات 502 طرح به مقدار  پرداخت شده است که اشتغال هزار و 185 نفری را داشته است و 218 پرونده در دست بررسی و پرداخت است.استان زنجان به عنوان یکی از استان های پیشرو در حوزه صنایع دستی است که با دارا بودن بیشترین تعداد نمایشگاه و کارگاه صنایع دستی و شمار هنرمندان فعال در این صنعت، بیشترین خسارت و آسیب را از کرونا متحمل شد.

او گفت: با توجه به این‌که اشتغال‌زایی صنایع‌دستی در این استان از سایر بخش‌ها بیشتر است، با خسارات ناشی از وضعیت بحرانی ویروس کرونا، باید توجه بیشتری به این حوزه داشته باشیم.

به گفته مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان هم اکنون حدود ۶ هزار نفر در این استان به طور مستقیم در رشته‌های مختلف صنایع دستی اشتغال دارند. بیش از ۴۵ رشته صنایع دستی در استان زنجان وجود دارد که در میان آنها ملیله کاری، چاروق دوزی، چاقوسازی، مسگری، قلمزنی، گلیم بافی، گیوه بافی و گیوه دوزی از صنایع دستی بومی این خطه به شمار می روند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان/امیر ارجمند / کرونا ویروس /تسهیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر