سرخط خبرها:
کد خبر: 992549 A

فرماندار رشت؛

فرماندار رشت با بیان اینکه در خور شهرستان رشت به عنوان بزرگترین مرکز اقتصادی استان نیست که فاقد اداره صمت مستقل باشد گفت: در راستای تسهیل و تسریع در روند سرمایه گذاری، کارگروه ویژه جذب سرمایه گذاری در این شهرستان راه اندازی می شود.

به گزارش ایلنا از رشت،نشست هفتگی فرماندار رشت با نمایندگان شهرستان رشت با محوریت بررسی  و پیگیری مسائل و مشکلات کارخانجات و واحدهای تولید‌ی صنعتی شهرستان رشت و با حضور مدیران عامل شرکت های گاز و شرکت آ ب و فاضلاب و معاونان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت، تامین اجتماعی و امور مالیاتی  استان گیلان در فرمانداری رشت برگزار شد.

 علی فتح اللهی در  این نشست با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان  سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: این مبانی و شعارها بر اساس شرایط مختلف اقتصادی مشخص می‌شوند و دستگاه‌های خدماتی، اداری، اجرایی، قضایی و مقننه مکلف به برنامه ریزی و گام برداشتن برای تحقق هر ساله این شعارها هستند.

فرماندار شهرستان رشت در ادامه افزود: امسال که به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده، مسیر و سمت و سوی حرکت ما باید به سوی افزایش چشمگیر تولیدات در مقایسه با سالیان گذشته باشد.

او  رفع دغدغه  کارگران و مشکلات واحدهای تولیدی را از مهم ترین فاکتورها برای دستیابی به ارتقای تولیدات داخلی دانست و بیان کرد: مدیران باید در راه تحقق اهداف مورد نظر، نسبت به فراهم نمودن زیرساخت ها، شناسایی موانع و رفع آن و هر آنچه که اقتصاد کشور را دچار بحران نموده، اقدام کنند.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به نیرنگ دشمنان کشور در جهت نفوذ زیرپوستی و همه جانبه در اعتقادات و فرهنگ والای مردم این سرزمین، خاطرنشان کرد: باید با الگو قرار دادن تفکرات انقلابی و ارائه روش هایی کارشناسی شده، راهی درست برای برون رفت از مشکلات موجود بیابیم.

او  با بیان اینکه بزرگترین و بیشترین واحدهای های اقتصادی در  استان وجود دارد، تاکید کرد: بزرگترین شهرک صنعتی و بیش از 34 هزار واحد صنعتی بزرگ در شهرستان رشت مشغول به فعالیت هستند، اما متاسفانه در ساختار جدید اداری،  اداره صنعت، معدن و تجارت  حذف شده است که  پیگیری و رفع این مشکلات نیازمند تعریف اداره مستقل صنعت، معدن و تجارت است.

 فتح اللهی با تاکید بر ضرورت شناسایی و معرفی کامل واحدهای صنعتی دارای مشکل از سوی اداره کل صنعت، معدن و تجارت به فرمانداری، گفت: در راستای تسهیل و تسریع در روند سرمایه گذاری، کارگروه جذب سرمایه گذاری شهرستان رشت با حضور همه ادارات ذیربط در فرمانداری راه اندازی و امور اداری سرمایه گذاران به صورت ویژه بررسی و پیگیری می‌شود.

در ادامه این جلسه نمایندگان شهرستان رشت نیز با اعلام آمادگی در خصوص استفاده از ظرفیت های کشوری و قانونی برای  رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان، بر لزوم همراهی و همکاری همه دستگاه های اجرایی جهت تسهیل و تسریع در روند سرمایه گذاری و رفع مشکلات واحدهای تولیدی تاکید کردند.

 

اقتصاد کشور سرمایه گذاری صنعت معدن و تجارت گاز همه دستگاه های اجرایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر