کد خبر: 992548 A

انتقاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی مرکزی از صنایع استان:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: شرایط به گونه ای پیش می رود که کادر درمان احساس می‌کنند باید خودشان به تنهایی معادله را حل کنند. در استانی که به عنوان مادر صنعت مطرح است، صنایع پول ساز در بحران واقعی کرونا کجای معادله قرار دارند؟ وظایف اجتماعی صنایع در بحران کرونا چیست؟

سید محمد جمالیان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، افزود: آیا تا به حال مدیران و مسئولان پتروشیمی، پالایشگاه و دیگر صنایع پولدار و درآمدزا فکرکرده اند که باید به وظیفه اجتماعی خود عمل کنند؟ واقعاً چه کسی باید از آنها بازخواست و مطالبه‌گری کند؟ آنها مشکلات بهداشتی و درمانی بسیاری برای این استان به وجود آورده اند، اما چرا موقع بحران سرشان را زیر برف کرده‌اند؟

جمالیان تصریح کرد: این در حالی است که در استان های دیگر همه صنایع به کمک بهداشت و درمان شتافته اند. اما در استان ما نه تنها پروتکل‌ها رعایت نمی شود، بلکه بخش بهداشت و درمان را نیز در این بحران یاری نمی کنند. مثل اینکه تنها مجموعه علوم پزشکی باید همه مشکلات اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی را برطرف کند.

او بین داشت: تنها کمک صنایع که به زعم خودشان مهم جلوه می‌کند، این است که می‌گویند از دانشگاه دیگر ماسک و دستکش نمی خواهیم و خودمان برای مصرف پرسنل خریداری می کنیم. 

کرونا بحران دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی بحران کرونا سید محمد جمالیان وظایف اجتماعی صنایع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر