کد خبر: 992410 A

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نیشابور از اجرا و نصب ١٢ عدد سرعتکاه با هزینه بالغ بر ٢۶٠ میلیون ریال در محور روستایی فیلخانه و بهشت فضل خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، مجید مفیدی فر با اعلام این خبر گفت: برای روانسازی ترافیک و کاهش تصادفات در شبکه راه‌ها و هم‌چنین افزایش ضریب ایمنی تردد در سطح حوزه استحفاظی این شهرستان، اداره راهداری نیشابور مبادرت به اجرا و نصب سرعتکاه در نقاط پر حادثه با هدف بالابردن سطح ایمنی در تردد خودروها و کاهش آمار تصادفات و تلفات جاده ای اجرا کرده است.

مفیدی‌فر دلیل عمده تصادفات جاده‌ای را تخطئی از سرعت مطمئنه عنوان کرد و افزود: محور فیلخانه یکی از پر ترددترین راه‌های روستایی نیشابور بوده که با توجه به حجم بالای ترافیک این محور و بی توجهی رانندگان به سرعت مجاز اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نیشابور با هماهنگی پلیس راه محور فوق را جهت روان سازی ترافیک و کاهش تصادفات جاده ای با نصب ١٢ عدد سرعتکاه با استفاده از ۵۰ تن آسفالت و تکمیل آشکار سازی و علائم با اعتباری بالغ  بر ٢۶٠ میلیون ریال نصب و اجرا کرده است.

او ادامه داد: با نصب کاهنده سرعت در نقاط مستعد حادثه این محور گامی مثبت برای حل مشکل سرعت زیاد رانندگان و آسیب های احتمالی به روستاییان عزیز برداشته شده است.

مفیدی‌فر در پایان با اظهار امیدواری عنوان کرد: با افزایش اعتبارات ابلاغی از طرف استان و شهرستان و با هدف تداوم کاهش تصادفات و تلفات سوانح رانندگی در شهرستان در تلاشیم تا نسبت به آرام سازی ترافیک در نقاط بیشتری از محورهای این شهرستان اقدام صورت پذیرد.

پلیس راه راهداری و حمل و نقل جاده محورهای مواصلاتی تلفات جاده ای ضریب ایمنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر