کد خبر: 992228 A

فرماندار قزوین خبر داد:

فرماندار شهرستان قزوین گفت: قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا در سه منطقه این شهرستان از امروز با حضور نیروهای جهادی و داوطلب کار خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد شفیعی در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا که در فرمانداری قزوین برگزار شد، افزود: اعضای قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا شهرستان برای اجرای دور جدید محدودیت‌های کرونایی اعلام شده، در حالت آماده باش کامل هستند.

فرماندار قزوین اظهار داشت: در اجرای این طرح،  شهرستان قزوبن به سه منطقه که هر منطقه چند ناحیه و محله را شامل می‌شود، تقسیم شده است و با به کارگیری نیروهای آموزش دیده برای فرهنگ سازی و کنترل رفتار مردم و ریشه کنی ویروس کرونا اقدام خواهد شد.

شفیعی ادامه داد: برای اجرای این طرح، نیازمند ۵۰۰ نفر نیرو هستیم که تاکنون ۱۲۲ نفر از سوی شبکه بهداشت، آموزش و پرورش،  هلال احمر، دستگاه قضایی و نیروی انتظامی به فرمانداری معرفی شده اند.

وی با بیان اینکه طرح بلوک‌بندی برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا یک طرح پیشرو در این زمینه است، اظهار داشت: در قالب این طرح شهرستان قزوین به ۳۸ بلوک تقسیم‌بندی می‌شود و از امروز تا اول آذرماه در شهرستان قزوین اجرا خواهد شد.

شفیعی اضافه کرد: در هر بلوک، یک مجموعه ۱۷ نفری از آمران سلامت استقرار پیدا می‌کنند که از ظرفیت نیروهای پایگاه‌های بسیج، سمن‌های فرهنگی و اجتماعی، سمن‌های جوانان اداره کل ورزش و جوانان، هلال‌احمر، مرکز بهداشت، کارکنان ادارات، نیروی انتظامی، سازمان صمت و دستگاه قضایی تشکیل شده‌اند.

 

آماده باش آموزش و پرورش فرهنگی و اجتماعی نیروی انتظامی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر