کد خبر: 992139 A

از 11 الی 16 آبان در اردبیل ثبت شد؛

سرپرست مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: به دلیل ایجاد محدودیت‌های کرونایی، تردد در مبادی ورودی و خروجی استان ظرف 5 روز گذشته 37 درصد کاهش یافت.

به گزارش ایلنا، امید نسیمـی در بازدید از محور اردبیل آستارا عنوان کرد: در بازه زمانی 11 الی 16 آبان سال گذشته 137 هزار و 211 تردد در مبادی ورودی و خروجی استان به ثبت رسیده بود که با اعمال محدودیت های کرونایی این میزان در ماه جاری به 86 هزار و 985 تردد رسید. 

وی از ثبت 56 میلیون و 761 هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان توسط 66  سامانه تردد شماری در 7 ماه گذشته خبر داد و گفت: این میزان تردد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که بیش از72 میلیون تردد بود کاهش 22 درصدی را نشان می دهد.

سرپرست مرکز مدیریت اطلاعات راهها و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل تصریح کرد: بیشترین تردد استان با ثبت 5 میلیون و 529 هزار مورد در محور اردبیل – آستارا و بالعکس، محور اردبیل سه راهی سرعین و بالعکس 4 میلیون و 151هزارتردد و محور اردبیل - مغان و بالعکس محدوده سه راهی صحرا نیز 3 میلیون و481 هزار تردد انجام شده است.

نسیمی میانگین سرعت استان در مدت یاد شده را 71 کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی مجموع تردد در مبادی ورودی و خروجی استان در 7 ماه گذشته کاهش 30  درصدی را نشان می دهد.

وی بر رعایت قوانین و تردد با سرعت مطمئنه تاکید کرد و گفت: براساس آمارهای سامانه های تردد شماری محورهای اردبیل - سه راهی صحرا -گرمی - بیله سوار ، سه راهی مشگین شهر -سربند - پارس آباد ، سه راهی  سربند - اصلاندوز-کلیبر ، جعفر آباد پارس آباد و سه راهی مشکین شهر – اهر بیشترین تخلف سرعت غیرمجاز نسبت به مجموع تردد را دارند. 

سرپرست مرکز مدیریت اطلاعات راهها و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل هوشمندسازی جاده های استان را از جمله برنامه های مهم اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل دانست و تصریح کرد: علاوه بر 66 سامانه تردد شماری، 40 دوربین نظارت تصویری،25 سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت و 2 سامانه توزین حین حرکت نیز در محورهای مواصلاتی استان اردبیل فعال است.

استان اردبیل کرونا کاهش تردد راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل مبادی ورودی و خروجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر