سرخط خبرها:
کد خبر: 992069 A

نماینده مردم محلات و دلیجان عنوان کرد ؛

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم محلات و دلیجان در خانه ملت گفت: لایحه اصلاح قانون بخش تعاون در دستور کار نمایندگان مردم در خانه ملت قرار گرفته که بر اساس آن زمینه تحقق ۳۳ درصدی بخش تعاون از اقتصاد کشور و نیز اجرای برخی از اصول قانون اساسی فراهم می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا و بنابر اعلام اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در نشست با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، افزود: در  بررسی و تبیین این لایحه، توسعه بخش تعاون در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و توجه به این مهم باید در دستور کار جدی قرار گیرد.

او ادامه داد: توسعه بخش تعاون در افزایش اشتغال پایدار کشور و حل مشکل بیکاری راهگشا است و هرچه به این بخش پرداخته شود جا برای کار وجود دارد، زیرا توسعه بخش تعاون در تقویت بنیه‌های اقتصادی کشور نقش موثری دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: تعاون یکی از بخش‌های مهم برای رسیدن به اشتغال است و برای موفقیت بیشتر در این راستا نیازمند حمایت جدی است.

محمدتقی آبایی افزود: تعاونی‌ها در بخش صادارت نیز گام‌های خوبی برداشته‌اند و در این رابطه شرکتهای استان مرکزی سال گذشته در حوزه صادرات موفقیت‌های خوبی به دست آوردند که سهم صادرات تعیین شده آنها در سال جاری ۱۳ میلیون دلار است.

او بیان کرد: تعاون یکی از بخش‌های مهم برای تحقق جهش تولید نیز به شمار می‌رود و باید از همه توان و ظرفیت این بخش در این راستا نیز بهره‌گیری کرد. در این راستا لایحه اصلاح قانون بخش تعاون یک ضرورت است و انتظار می رود در مجلس شورای اسلامی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

در حال حاضر 2278 تعاونی فعال با ۹۹۸ هزار و ۲۵۳ نفر عضو با احتساب تعاونی سهام عدالت، در استان مرکزی وجود دارد که این شرکت‌ها تاکنون زمینه اشتغال ۲۱ هزار و ۴۲۶ نفر را در این استان فراهم کرده‌اند.

خانه ملت لایحه اصلاح قانون بخش تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر