کد خبر: 991640 A

با افزایش شمار مبتلایان رخ داد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۲۵۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس و جان باختن ۶ بیمار کرونایی ظرف ۲۴ ساعت گذشته تاکنون در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، فرزین رضاعی گفت: در حال حاضر ۸۰۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

رضاعی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: سنندج: ۳۹۰ نفر، سقز: ۶۹ نفر مریوان: ۱۱۲ نفر، قروه: ۳۷ نفر، بیجار: ۴۷ نفر، کامیاران: ۴۳ نفر، دیواندره: ۱۴ نفر، بانه: ۷۷ نفر، دهگلان: ۷ نفر، سروآباد: ۹ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی‌کردستان گفت: اکنون ۸۷ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

رضاعی آمار فوت شدگان از ابتدا تاکنون را ۷۲۷ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۲۵۸ نفر در سنندج، ۱۴۵ نفر در سقز، ۵۶ نفر در قروه، ۵۵ نفر در کامیاران، ۶۵ نفر در بانه، ۴۲ نفر در دیواندره، ۳۶ نفر در بیجار، ۵۶ نفر در مریوان، ۱۳ نفر در دهگلان، سروآباد: یک نفر جان باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان افزود: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

فرزین ماسک ویروس سنندج دانشگاه علوم پزشکی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر