کد خبر: 991563 A

رحیمی در مراسم کلنگ زنی پروژه ۶۲۰ واحدی شهر صدرا:

استاندار فارس گفت: دولت تدبیر و امید در سال های اخیر اعتبارات زیادی را در شهر جدید صدرا هزینه کرده و صدرا هم اکنون یکی از شهرهای پویا و بالنده استان فارس محسوب می شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، عنایت الله رحیمی در مراسم کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی پروژه 620 واحدی نیروهای مسلح در شهر جدید صدرا با بیان این که مجموعه شرکت عمران صدرا در سه سال اخیر کارهای بسیار ارزشمند و خوبی انجام داده است ، اظهارداشت: مدیریت و هیات مدیره این شرکت در این دوره اقدامات چشمگیری در حوزه خدمات زیربنایی و رو بنایی داشته که در واقع عملکرد دولت محسوب می شود و باید در آینده نیز این خدمات استمرار پیدا کند.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که تصفیه خانه بزرگ صدرا در دست اجرا است و مسیرهای دسترسی به شیراز مانند بزرگراه شهید سلیمانی و اتصال صدرا به جاده شیراز اصفهان، عملیات اجرایی مسیر تنگ قره پیری نیز به زودی آغاز می شود، افزود: عملیات بهسازی و روکش آسفالت بلوار خلیج فارس و بهسازی و تعریض بلوار صدرا به دوکوهک نیز انجام شده و به زودی به سرانجام خواهد رسید.

وی با بیان اشاره به ساخت مدارس، کتابخانه، مصلی، فضاهای ورزشی، فضای سبز و شبکه های زیرساختی، آبرسانی و بهبود وضعیت خدمات شهر جدید صدرا، گفت: تصفیه خانه قدیمی صدرا ترمیم شد و تصفیه خانه جدید به زودی به بهره برداری می رسد.

استاندارفارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که سیاست های مختلفی مانند واگذاری زمین ، اجاره به شرط تملیک ، مسکن مهر و مسکن اقدام ملی در دولت های مختلف در زمینه تامین مسکن مورد توجه قرار گرفته است ، افزود: همه این سیاست ها برای پاسخگویی به نیاز جامعه بوده است و باید تلاش کنیم از تجربیات گذشته برای بهبود اقدامات در حوزه زمین و مسکن بهره ببریم.

وی با بیان این که یکی از تجارب خوب کشور در زمینه ساخت مسکن، احداث مسکن در زمین های توسعه یافته به منظور دسترسی آسان تر به خدمات زیربنایی و شهری است، گفت: در این شرایط هماهنگی میان همه ذینفعان مهم است و همگی باید تلاش کنند که زمینه تسریع در اجرای طرح های تولید مسکن را فراهم کنند.

رحیمی با اشاره به اینکه هویت بخشی به شهر جدید صدرا از الزامات این شهر محسوب می شود، گفت: مدیریت شهر جدید صدرا متخصص است و در این زمینه نیز تلاش لازم را صورت خواهند داد تا این شهر از پارک های زیبا، المان های معماری شاخص و یادماندنی و آرامستان متعلق به خود برخوردار باشد.

خلیل حاجی‌پور مدیر عامل شرکت عمران صدرا هم در ادامه این مراسم با بیان آمار تکمیل و تحویل واحد مسکن مهر صدرا در دولت های یازدهم و دوازدهم، تصریح کرد: تنها پروژه باقی مانده مسکن مهر، پروژه بناسازان رمضان است که 1500 واحد آن به اتمام رسیده و 350 واحد باقی مانده تا بهار سال آینده تحویل می‌شود و پرونده مسکن مهر بسته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برنامه مسکن ملی مدلی متفاوت از مسکن مهر است افزود: هدف از ساخت پروژه مسکن اقدام ملی کاهش التهاب بازار مسکن بود که دولت به جای مداخله مستقیم، بصورت تسهیل گری، سیاستگذاری و آماده سازی بسترهای ورود بخش خصوصی به تولید و عرضه مسکن اقدام کرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا با اشاره به کلنگ زنی پروژه 620 واحدی نیروهای مسلح بیان داشت: در تفاهم نامه ای که توسط وزیر راه و شهرسازی با مجموعه نیروهای مسلح جهت تامین مسکن ملی نیروهای مسلح امضاء گردید سهم شهر صدرا 2 هزار واحد بود که از این تعداد 620 واحد آن در قالب مسکن مشارکتی با مجموعه سپاه فجر و قرارگاه مسکن استان ، 380 واحد با مجموعه  ناجا برای تامین مسکن پرسنل نیروی انتظامی و ۵۸۰ واحد آن با وزارت دفاع می باشد.

حاجی‌پور ادامه داد: علاوه بر تامین مسکن نیروهای مسلح، تفاهمنامه‌های دیگری جهت تامین مسکن فرهنگیان، ایثارگران و کارگران منعقد گردیده که به تدریج با یک برنامه زمانبندی مشخص عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه همکاری دستگاه های دولتی، وزارتخانه ها بویژه وزارت کشور و مجموعه شهرداری ها در ارتباط با صدور مجوز و پروانه ساختمانی و همچنین وزارت نیرو می توانند موثر و راهگشا باشند از مقام عالی استان درخواست کرد: برنامه اقدام ملی همانطور که از اسم آن مشخص است یک نوع اقدام ملی است و  ماموریت یک وزارت خانه و  دستگاه نیست و نباید این تصور ایجاد شود که وظیفه وزارت راه و شهرسازیست. این ماموریت اقدامی فرابخشی است و نیاز به حمایت و همراهی و هماهنگی همه بخش ها برای توفیق این سیاست است و همانطور که حضرتعالی همچون گذشته نقش هماهنگ کننده و راهبری داشته اید خواهشمندیم این موضوع بصورت ویژه در دستور جلسات شورای تامین مسکن استان قرار گیرد که بتوانیم پروژه اقدام ملی را در این دولت حداقل در بخش اسکلت به اتمام برسانیم و امید و انگیزه ای برای متقاضیان ایجاد کنیم.

استان فارس جامعه دولت مسکن نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر