کد خبر: 991392 A

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس عنوان کرد:

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در سفر به شهرستان پارس آباد استان اردبیل گفت: کشور در نقشه اقتدار و امنیت غذایی نگاه ویژه‌ای به منطقه مغان دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید جواد ساداتی‌نژاد در بازدید از واحدهای دامپروری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در شهرستان پارس آباد عنوان کرد: منطقه مغان از نظر کشاورزی شرایط فوق العاده استراتژیکی برای کشورمان دارد.

او نقش این منطقه را در تامین محصولات کشاورزی و غذایی کشور مهم عنوان کرد و گفت: با توجه به ظرفیت بالای تولیدات مواد غذایی در منطقه مغان، کشور در نقشه اقتدار و امنیت غذایی نگاه ویژه ای به این منطقه دارد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه نماینده این منطقه به دلیل شرایط کشاورزی منطقه عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی هستند لذا بنا به دعوت نماینده این منطقه امروز برای بازدید از ظرفیت های منطقه مغان به این منطقه سفر کرده ایم.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: بازدیدهایی که طی این سفر صورت گرفت در تصمیمات آینده کمیسیون کشاورزی بخصوص در برنامه هفتم توسعه که در دست تهیه دولت است بسیار موثر خواهد بود.

او گفت: ظرفیت های فوق العاده ای که از نظر خاک منطقه، شرایط آب و هوایی منطقه و نزدیکی به بازارهای هدف در حوزه صادرات محصولات کشاورزی و جذابیت فوق العاده در سرمایه گذاری و اشتغال این منطقه وجود دارد باعث خواهد شد تا در کمیسیون از این ظرفیت ها حمایت کنیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس اذعان کرد: در حوزه کشت گلخانه ای نیز این منطقه از ظرفیت های بالایی برخوردار است و می توان گفت گلخانه  1600 هکتاری که در دست احداث است بزرگترین گلخانه در خاورمیانه خواهد بود که در حال حاضر حدود 500 هکتار از این گلخانه تجهیز شده و بعضا تولیداتی نیز دارد.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: با احداث این گلخانه حدود 600 هزار تن محصول کشاورزی در این شهرک تولید خواهد شد که قابلیت صادرات به بازارهای هدف در کشورهای همسایه را خواهد داشت.

استان اردبیل محصولات کشاورزی غذا دامپروری مغان پارس آباد کشت و صنعت مغان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر