کد خبر: 991357 A

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اعلام کرد:

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین، از شرکت ۱۶۷ نفر از رانندگان ناوگان تاکسیرانی قزوین در مرحله اول طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، اسماعیل عرشیان با اعلام این خبر گفت: شهریور ماه در جریان مرحله اول طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده، طبق بخشنامه صادره از اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، ۵ هزار دستگاه تاکسی برای نوسازی ناوگان فرسوده در کل کشور در نظر گرفته شد که این تعداد در مقایسه با ۱۳۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده موجود در کشور بسیار اندک بود، زیرا اولویت دریافت تاکسی نو با تاکسیرانانی در نظر گرفته شد که در سریع‌ترین زمان ممکن در سایت نوسازی ثبت نام کنند و در صورت پر شدن ظرفیت، سایت نوسازی بسته شده و امکان ثبت نام نیز منتفی می‌شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین ادامه داد: ۱۶۷ نفر از رانندگان ناوگان تاکسیرانی قزوین از این طرح استقبال کردند که از این تعداد، ثبت نام ۹۱ تاکسیرانی نهایی شد و موفق به دریافت پیش فاکتور از نمایندگی‌های شرکت ایران خودرو و واریز وجه به حساب این شرکت شدند.

عرشیان تصریح کرد: از ۹۱ تاکسیران ثبت نام کرده در سایت، ۵۰ تاکسیران موفق به تحویل گرفتن تاکسی نو شده و تعداد باقی مانده نیز در مراحل تحویل و ترخیص خودرو هستند.

او  گفت: با توجه به این که مسئله کرونا باعث کاهش شدید درآمد رانندگان تاکسی شده است، در حال حاضر مهم‌ترین مشکل رانندگان تاکسی برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده نداشتن نقدینگی برای خرید نقدی تاکسی و قیمت بالای تاکسی نو است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین خاطرنشان شد: جزئیات مرحله دوم طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانیاز طریق پیامک و پرتال سازمان تاکسیرانی به اطلاع تاکسیرانان خواهد رسید.

 

پیامک تاکسی خودرو سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر