کد خبر: 991292 A

فرماندار کاشمر از مثبت شدن تست ۱۶۲ نفر از ۱۷۲ آزمایش صورت گرفته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشمر، مسلم ساقی فرماندار شهرستان در چهل و ششمین ستاد پیشگیری و مقابله باکرونا با بیان اینکه با افزایش آمار بیماران بستری آسیب پذیری بخش های مختلف در حوزه مقابله با کرونا بیشتر خواهد شد گفت: در حوزه پیشگیری باید بیشتر تلاش کنیم. 

او با اشاره به اجرای محدودیت و ممنوعیت فعالیت گروههای شغلی اعلام شده از روز گذشته گفت: با هماهنگی مقام قضایی با صنوفی که این ممنوعیتها را رعایت نکنند برخورد قضایی خواهد شد. 

ساقی گفت: در حال حاضر ۱۳۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستانهای کاشمر بستری هستند که می طلبد همه همشهریان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. 

فرماندار کاشمر گفت: طبق اعلام شبکه بهداشت و درمان طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۵ تست در آزمایشگاه مولکولی شهرستان انجام شده که ۱۶۲ تست مثبت بوده است. 

فرماندار کاشمر با تشکر از کادر درمان شهرستان گفت: با وجود افزایش تعداد بیماران بستری در بیمارستان ها، با تدابیر آینده نگری که در این حوزه صورت گرفته، خوشبختانه به لحاظ تجهیزاتی و اقلام دارویی مورد نیاز، کمبود خاصی وجود نداشته است.

او با تاکید بر لزوم فعالیت بیشتر  تبلیغاتی و آموزشی در فضای مجازی گفت: اجرای طرح آمران سلامت یکی از سرمایه های ذی قیمتی است که در حوزه پیشگیری از کرونا بسیار خوب عمل کرده است.

او برلزوم تشدید فعالیت گروههای هفتگانه بازرسی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان تاکید کرد. 

در ادامه مجتبی قائمی معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان کاشمر گفت: از ابتدای هفته جاری تعداد ۱۹۸ مورد بازدید از مراکز خدماتی، اصناف و اماکن عمومی انجام و توصیه ها و تذکرات بهداشتی به واحد ها داده شده است.

درمان سلامت شبکه بهداشت و درمان فرماندار شهرستان فضای مجازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر