کد خبر: 991279 A

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان بردسکن گفت: ۶۵ درصد از شبکه های آبرسانی شهرستان بردسکن فرسوده و بالای ۴۰ سال قدمت دارد.

حسین اولیایی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه آب و فاضلاب شهرهای بردسکن ، انابد و شهرآباد ۷۵ روستا و آبادی را تحت پوشش خود دارد، افزود: این اداره دارای ۵۲ منبع آبی با شبکه توزیع ۵۷۰ کیلومتر، ۳۹۰ کیلومتر خطوط انتقال و ۲۰ هزار و ۳۵۰ متر مکعب مخزن ذخیره را راهبری میکند.مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان بردسکن گفت: این امور بالغ بر ۳۵ هزار اشتراک دارد و تنها دغدغه ما تامین آب شرب سالم برای مردم شهرستان است. 

اولیایی به پروژه‌های در دست اجرای این مدیر در تامین آب شرب پایدار روستا های بخش انابد و شهرآباد و منطقه عشایری بردسکن اشاره کرد و گفت: با اجرای پروژه مجتمع آبرسانی روستاهای زیرک آباد و برجک مشکل افت فشار آب در  روستاهای بخش شهرآباد و  بخشی از روستاهای بخش انابد مرتفع خواهد شد.

او میزان اعتبارات ابلاغی امسال را بیش از ۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این اعتبارات در مرحله مبادله موافقت نامه است که پس ازتصویب نهایی این اعتبار به شهرستان اختصاص داده می شود.

او بیان کرد: ازابتدای امسال تاکنون بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ متر در ۳ شهر بردسکن ، انابد و شهرآباد و ۴ هزار متر نیز در سطح روستاها لوله گذاری و نسبت به اصلاح شبکه های آبرسانی اقدام شده است که امید است با تامین اعتبار لازم بتوانیم بخش دیگری از شبکه های آبرسانی را تاپایان امسال اصلاح و بازسازی کنیم.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان بردسکن با بیان اینکه پروژه مخزن ۲ هزار متر مکعبی آب شرب بردسکن با نام شهید مبارکی سال ۹۵ احداث شده است گفت: متاسفانه سایت کلرزنی این پروژه همچنان نیمه تمام است و برای تکمیل آن حداقل ۳ میلیارد ریال اعتبار نیازاست. 

او همچنین گفت: برای تکمیل پروژه چاه آب شرب شماره ۶ بردسکن، ۲۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که با تکمیل این پروژه مشکل کم آبی و افت فشار آب شرب در شهر بردسکن تا چندین سال آینده مرتفع خواهد شد.

آب و فاضلاب پوشش شهرستان شبکه روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر