کد خبر: 991255 A

در دیدار مدیرکل راه‌آهن شمال ۲ با شهردار رشت مطرح شد؛

مدیرکل راه آهن شمال ۲ با بیان اینکه لوکس‌ترین و بهترین سالن‌های مسافری در مسیر رشت-مشهد تردد می‌کنند، بیان کرد: راه اندازی سرویس اتوبوس برای انتقال مسافران از ایستگاه رشت به درون شهر یکی از مطالبات مردم در حوزه حمل و نقل عمومی است.

به گزارش ایلنا از رشت،طی نشستی غلامحسین ولدی مدیرکل راه آهن شمال ۲ با سید محمد احمدی شهردار کلانشهر رشت در خصوص آغاز فصل همکاری‌های مشترک میان شهرداری و راه‌آهن برای ارتقای سطح خدمات‌رسانی به مردم شریف استان گیلان تبادل نظر کردند.

غلامحسین ولدی در این جلسه، اظهار داشت: ایستگاه راه‌آهن رشت به عنوان پیشخوان شهرستان رشت برای مسافران حوزه ریلی است و به همین خاطر در راه‌آهن اراده استواری برای ارتقای ظاهر زیبای ایستگاه و ارائه خدمات مطلوب به مسافران و تجار وجود دارد.

او افزود: تحقق چنین امر مهمی در سایه هم افزایی سازمانی تسهیل خواهد شد.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ ادامه داد: ایستگاه راه آهن رشت فضای مناسبی برای راه اندازی نمایشگاه‌های مختلف از جمله گل و گیاه و سرمایه‌گذاری های تجاری  دیگر داراست.

او با اشاره به استقبال خوب مردم استان گیلان از راه آهن، تصریح کرد: در حال مطالعه بر روی پروژه راه اندازی قطار حومه‌ای رشت-رودبار با هدف کاهش میزان ترافیک شهری و جاده‌ای هستیم.

ولدی خاطرنشان کرد: با ایجاد سازه تخلیه در ایستگاه راه آهن رشت بخشی از مصالح مورد نیاز پروژه راه آهن رشت_ انزلی به وسیله ناوگان ریلی تامین می‌شود.

سید احمد محمدی ،شهردار رشت نیز در این نشست اظهار کرد: قائل به این هستیم که راه‌آهن موجب بالندگی و توسعه منطقه می‌شود. مسیر ریلی استان گیلان یکی از زیباترین مسیر‌های ریلی است و از حیث گردشگری ظرفیت مهمی است و بایستی از ظرفیت راه آهن در استان گیلان به نحو احسن استفاده کنیم.

 

 

انتهای پیام/
اتوبوس حمل و نقل عمومی راه آهن مسافران نمایشگاه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر