کد خبر: 991241 A

استاندار گیلان تاکید کرد؛

استاندار گیلان بر ضرورت اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی برای جذب اعتبارات اختصاصی حمایت از تولید بیشتر از میزان اعتبار جذب شده در سال گذشته، تأکید کرد.

به گزارش ایلنا از رشت؛ارسلان زارع در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گیلان اظهار داشت: یکی از ظرفیت هایی که برای پیشبرد برنامه های دولت، کمک کننده و موثر است؛ مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری گیلان است که هفته گذشته افتتاح شد.

او کم کاری هیچ بانک یا دستگاهی در این خصوص را پذیرفتنی ندانست و تأکید کرد که معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، گزارشی در ارتباط با همکاری دستگاه ها با این مرکز ارائه دهد.

او با اشاره به ظرفیت‌های پیش بینی شده اعتباری از محل جهش و رفع موانع تولید و نیز حمایت‌های مالی بانک‌های عامل در سال‌جاری افزود: پیش بینی می شود تا پایان امسال حمایت‌های بیشتری از طرح های نیمه تمام و توسعه ظرفیت‌های حوزه تولید و صنعت به عمل آید و ضریب تحقق اعطای اعتبارات این بخش از 151 درصد سال گذشته، فزونی یابد.

استاندارگیلان خاطرنشان کرد: تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی با بخش خصوصی می‌تواند روند جذب اعتبارات اختصاصی امسال برای حمایت از تولید و صنعت را تسهیل نموده و بیش از پارسال ارتقاء بخشد.

 زارع تنها راه تحقق جهش تولید و بی اثر ساختن تحریم‌های غیرقانونی استکبار را حمایت از طرح‌های تولیدی، صنعتی و جذب حداکثری سرمایه گذاری بخش خصوصی عنوان و اضافه کرد: شناسایی موانع و بهره گیری از فرصت‌ها در بستر پیگیری، تعامل و نگاه کارشناسانه، رمز موفقیت و راه نیل به اهداف توسعه و رونق تولید است.

در این جلسه گزارش سازمان صمت استان درباره تسهیلات از محل رونق تولید و کارگروه تسهیل و رفع موانع طی سال جاری و نیز تصمیم شرکت شهرک های صنعتی در خصوص واگذاری زمین به دو واحد تولید آسفالت در شهرک صنعتی خرفکل شهرستان شفت بیان شد.

 

استکبار حمایت از تولید دستگاه های اجرایی شبانه روزی طرح های نیمه تمام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر