کد خبر: 991232 A

با حضور مسئولان؛

عملیات اجرایی احداث اولین تصفیه‌خانه سپتاژ کشور با حضور استاندار خراسان رضوی و مدیران شهری مشهد آغاز شد.

به گزارش ایلنا از مشهد، سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در آیین آغاز به کار فاز دوم تصفیه خانه سپتاژ مشهد که با حضور استاندار خراسان رضوی، مدیران شهری و مسئولان استانی برگزار شد، با اشاره به اینکه عدم دستیابی به موفقیت ها در حوزه مدیریت محیط زیست ناشی از پراکنده کاری و عدم مدیریت جامع است گفت:بسیاری از پروژه های محیط زیستی به رغم صرف هزینه های کلان شکست می‌خورند و متاسفانه تاوان کم توجهی‌ها و هزینه های متحمله را مردم و دولت می‌پردازند. 

این نماینده مجلس یکی از مهم‌ترین مسائل مجلس شورای اسلامی به عنوان مطالبه به حق مردم را محیط زیست دانست‌ و افزود: موضوع بحران آب، عدم مدیریت پساب و بی توجهی به اصول آمایش سرزمین و... از مشکلات همیشگی کشور است که این سرزمین خشک را دچار چالش‌های بسیار کرده است. 

وی ابراز امیدواری کرد که مدل شهری مدیریت محیط زیست استان که جمیع دستگاه‌های  مربوطه به توافق رسیده و مدیریت واحد را برای ساماندهی انتخاب کرده اند به عنوان یک مدل موفق در کشور معرفی شود.

تصفیه خانه سپتاژ مشهد که برای احداث آن بالغ بر هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است، نخستین تصفیه خانه سپتاژ کشور است که وارد عملیات اجرایی فاز ٢ شده و با شروع به کار آن، فاضلاب هایی که پیش از این در کشف رود تخلیه می‌شد به تصفیه خانه سپتاژ منتقل و مدیریت می‌شود. 

خراسان رضوی مجلس شورای اسلامی محیط زیست مشکلات مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر