کد خبر: 991110 A

رئیس کمیسیون هوشمندسازی شورای شهر شیراز:

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای شهر شیراز هوشمندسازی اقتصاد را از برنامه‌های شورای شهر بر شمرد و گفت: لایحه حمایت از کسب و کارهای نوپا را به همین منظور تدوین کردیم.

به گزارش ایلنا، لیلا دودمان در نشستی مجازی به سئوالات خبرنگاران درباره کیفیت هوشمندسازی شهر شیراز و ارتقای فناوری‌های نوین در حوزه ارتباطات و اطلاعات و آخرین اقدامات شهرداری و شورای شهر در مسیر هوشمندسازی شیراز پاسخ داد.

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات گفت: نتیجه این اولویت‌بندی برنامه‌ریزی برای اجرای 41 پروژه است که 29 پروژه آن برای نیمه اول سال جاری و مابقی برای نیمه دوم سال در نظر گرفته شده و از میان این پروژه‌ها 37 درصد  در دسته شهروند هوشمند، 10 درصد شامل امور زیربنایی و زیرساختی شهر و 31 درصد در دسته حمل و نقل و 20 درصد در دسته حکمروایی هوشمند و 2 درصد مابقی نیز در دسته زندگی و محیط زیست هوشمند قرار می‌گیرند.

دودمان اظهار امیدواری کرد بر اساس زمان‌بندی‌های صورت گرفته انتظار می‌رود 34 درصد از این پروژه‌ها نیز در بهمن ماه و 56 درصد نیز حداکثر  در روز شیراز رونمایی شوند.

وی تصریح کرد: هدف ما این است که شهروند سپاری را تسریع بدهیم تا در ایام کرونا از رفت وآمدها بکاهیم و اگر شهرداری این روند را تسریع بدهد و خدمات شهرسازی از ابتدای صدور پروانه تا پروانه کار هوشمندسازی شود همه چیز به ایده ال می‌رسد که برخی از مراحل آن انجام شده است.

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه  ساختمان قدیم فاوا به زودی به عنوان مرکز حمایت از کسب و کارهای نوپا تبدیل شده و سازمان فاوا نیز بهمن ماه به ساختمان جدید دیتا سنتر منتقل می‌شود که هدف این مرکز سرویس دهی خدمات الکترونیک شهر هوشمند به شهروندان و سایر دستگاه‌ها و الکترونیک کردن تعاملات بین دستگاهی در مجموعه شهرداری شیراز است.

وی افزود: تجهیزات لازم برای سیستم‌های تاسیساتی آن حدود 30 میلیارد بود که پس از تورم‌های چند ماهه اخیر هزینه تجهیز آن به 200 میلیارد تبدیل شده اما در جلسه با شهردار قرار شد از ظرفیت سرمایه‌گذاران برای جبران کسری استفاده شود و این مرکز هر چه سریع تر مجهز شود.

اقتصاد شورای شهر شهرداری فناوری اطلاعات شورای شهر شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر