کد خبر: 991040 A

برای اولین بار صورت گرفت؛

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: برای نخستین مرتبه و با استقرار تیم‌های بازرسی این اداره کل در مبادی ورودی و خروجی شهرک صنعتی کاسپین، کنترل بارنامه از مبداء در این استان امکان‌پذیر شد.

به‌گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، جواد حق‌لطفی افزود: این اقدام در راستای حمایت از صاحبان کالا و رانندگان و با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان به انجام رسیده است.  

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین اضافه کرد: با این اقدام زمینه کنترل بارنامه کامیون‌های حامل مواد اولیه و کالاهای واحدهای تولیدی مستقر در شهرک کاسپین هنگام کنترل اطلاعات ورود و خروج کالا در سامانه جامع انبارها و مراکز نگاهداری کالا فراهم شده است.

به گفته ای مسئول راهداری، بارنامه به عنوان سندی که از سوی موسسه حمل و نقل صادر و مشخصات کامل کالا اعم از نوع، وزن، مقدار، نام و نشانی گیرنده و در نهایت فرستنده کالا در آن قید شده و نقش موثری در جلوگیری از قاچاق کالا و ورود دلالان به چرخه قانونی توزیع کالا دارد.

حق لطفی با بیان اینکه حمل بار بدون بارنامه در حوزه حمل و نقل تخلف محسوب و ممنوع است، تصریح کرد: به منظور جلوگیری از تضییع حقوق رانندگان قانونمند، در صورت مشاهده چنین تخلفاتی و براساس قانون با آنها برخورد جدی خواهد شد.

وی ادامه داد: صدور بارنامه به تقسیم عادلانه حمل بار بین رانندگان کمک می‌کند و بر همین اساس نیز همکاری و دقت مدیران شرکت‌های تولیدی در محل خود شرکت به جلوگیری از تخلفات و ارتقای وضعیت معیشتی شاغلان حوزه حمل و نقل کالا کمک می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین ضمن تشکر از همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان و شهرک کاسپین در اجرای این طرح اظهار امیدواری کرد: با انجام حرکت‌های مشابه در سایر شهرک‌های صنعتی استان بدون شک شاهد رشد چشمگیری در فرآیند اجرای قوانین حوزه حمل و نقل خواهیم بود.

استان قزوین حمل و نقل راهداری و حمل و نقل جاده قانون وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر