کد خبر: 990940 A

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان قزوین خبر داد:

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین گفت: رها طاهری عضو نوجوان مرکز فرهنگی و هنری شماره یک این کانون، رتبه دوم نخستین جشنواره داستان و قصه‌گویی روستا و عشایر کشور را کسب کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین، مژده اروجی با اعلام این خبر گفت: این نوجوان با روایت قصه "مرد و نامرد" از کتاب بررسی گویش تاتی تاکستان اثر زنده یاد استاد عباس طاهری رتبه دوم این جشنواره سراسری را کسب کرد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین افزود: نخستین جشنواره داستان و قصه‌گویی روستا و عشایر به همت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با دریافت ۴۰۰ اثر از سراسر کشور برگزار شد.

این مسئول گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره به صورت مجازی در روستای شمیل در استان هرمزگان که محور و عهده‌دار برگزاری این جشنواره بود به پایان رسید و طی این مراسم ۲۰ برگزیده آن در ۶ بخش آزاد، کودک و نوجوان، بخش ویژه دفاع مقدس، پدربزرگ و مادربزرگ، مسجد روستای ما و بخش خردسال، معرفی و تقدیر شدند.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین اضافه کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی باعث شکوفا شدن هرچه بیشتر استعدادهای کودکان و نوجوان سراسر کشور به ویژه در مناطق روستایی و عشایری می‌شود که امیدواریم با حمایت‌های دستگاه‌های اجرایی مرتبط شاهد تداوم آن باشیم.

اروجی اظهار داشت: در استان قزوین، استعدادهای مختلفی در زمینه‌های فرهنگی و فکری در رده سنی کودک و نوجوانان وجود دارند که امیدواریم بتوانیم از تمامی این استعدادها به خوبی استفاده کرده و آنها را در سطح کشور معرفی کنیم.

استان قزوین فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جشنواره سراسری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر