کد خبر: 990871 A

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز خبر داد:

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: بیش از نیمی از نمونه‌گیری‌های روزانه کرونا در غرب اهواز مثبت است.

به گزارش ایلنا، مهران احمدی بلوطکی گفت: آمار مراجعه‌کنندگان به مراکز سرپایی و ۱۶ ساعته جامع سلامت، روزانه رو به افزایش است. در غرب اهواز سه مرکز نمونه‌گیری در بخش دولتی و شش مرکز خصوصی فعال هستند و مراکز نمونه‌گیری در عین ۲، فرهنگ‌شهر، کوی علوی و ال‌هایی نیز در حال آماده‌سازی هستند.

مهران احمدی بلوطکی افزود: روزانه حدود ۲۰۰ نفر به مراکز ۱۶ ساعته جامع سلامت غرب اهواز مراجه می‌کنند که تقرببا از ۱۵۰ نفر نمونه‌گیری می‌شود و ۵۰ درصد نمونه‌ها نیز مثبت می‌شوند. روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ نمونه‌گیری نیز در بخش خصوصی غرب اهواز انجام می‌شود که بیش از ۷۰ درصد این نمونه‌ها نیز مثبت است.

وی ادامه داد: بیشترین فراوانی کرونا در غرب اهواز به ترتیب در مناطق گلستان، کیانپارس، خشایار، کیان‌آباد، عین ۲، تصفیه شکر و کمپلوی شمالی است، اما بیشترین تعداد موارد مثبت شناسایی‌شده در گلستان و کیانپارس هستند.

وی در خصوص علت فراوانی موارد کروناویروس در دو منطقه برخوردار غرب اهواز، گفت: به دلیل تجمع بازارچه‌ها و مراکز تجاری و اداری و پزشکی فراوانی موارد شناسایی‌شده در این دو منطقه زیاد است.

احمدی بلوطکی با اشاره به وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خاطر نشان کرد: در پیک اول کرونا میزان استفاده از ماسک در منطقه کیانپارس ۹۵ درصد و در حاشیه غرب شهر اهواز ۵۰ تا ۵۵ درصد بود، اما اکنون میزان استفاده از ماسک تنها در کیانپارس که منطقه‌ای برخوردار محسوب می‌شود حدود ۵۰ درصد است؛ زمانی که میزان استفاده از ماسک در این منطقه به نصف می‌رسد در حاشیه شهر مطمئنا کمتر از ۲۰ درصد است. این میزان استفاده از ماسک در کیانپارس یعنی فاجعه. در برخی مناطق کم‌برخوردار تنها ۱۰ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند.

رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت:البته باید توجه شود که بسیاری از مردم نیز ماسک را درست استفاده نمی‌کنند. بسیاری ماسک سه لایه را می‌شویند و دوباره استفاده می‌کنند بنابراین عملا ماسکی استفاده نمی‌شود.

بخش خصوصی سلامت ماسک اهواز بخش دولتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر