کد خبر: 990184 A

با مشارکت مددکاران زندان فردیس و شورای حل اختلاف؛

با تلاش مددکاران زندان فردیس و همچنین اعضای شورای حل اختلاف مستقر در این زندان از ابتدای سال جاری تا ابتدای آبان ماه تعداد ۱۲۸ پرونده از مجموع ۱۹۴ پرونده وارده در شورای حل اختلاف مستقر در زندان فردیس منتهی به صلح و سازش شده است.

به گزارش ایلنا از البرز احمد معتقد رئیس زندان فردیس با بیان این خبر اظهار داشت: در راستای تحقق بند ۱۰ اولویت های ابلاغی ریاست سازمان زندان ها مبنی بر تمرکز بر آزادی زندانیان بدهکار مالی، با تأکید و پیگیری مدیر کل زندان های استان و تلاش مددکارن این زندان، مساعدت مراجع قضایی و اعضای شورای حل اختلاف مستقر در زندان فردیس که اغلب از همکاران این مجموعه هستند با دعوت و برگزاری جلسات مداوم با شکات ۱۲۸ پرونده منتهی به صلح و سازش شده در سال جاری شده است.

ناصر باقری مددکار و رئیس شورای حل اختلاف مستقر در زندان فردیس نیز در این خصوص گفت: در جلسات جداگانه با شاکیان پرونده ها توانستیم مبلغ ۷۵ میلیارد تومانی درخواستی از سوی شکات را با تخفیف ۶۶ میلیاردی تومانی مختومه کرده و شکات از بخش اعظم طلب خود گذشتند و با این بخشش زمینه آزادی زندانیان بدهکار فراهم شد.

وی افزود: زندانیانی که پس از اخذ تخفیف از شکات اما همچنان توانایی پرداخت دیون خود را نداشتند را نیز به ستاد دیه، انجمن های حمایت، مراکز نیکوکاری و خیرین معرفی کردیم تا این مددجویان نیز بتوانند به آغوش گرم خانواده بازگردند.

 

زندان فردیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر