کد خبر: 990173 A

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس خبر داد:

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس از رشد سرمایه گذاری در شهرک صنعتی لار خبر داد و گفت :هم اکنون ۱۴۶ قرارداد سرمایه‌گذاری در این شهرک صنعتی منعقد و در قالب این قراردادها ۴۹ هکتار زمین به متقاضیان واگذار شده است .

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی فارس ،احد فتوحی در جلسه بررسی و رفع مشکلات سرمایه گذاران در شهرک‌های صنعتی لارستان گفت :تاکنون85 واحد تولیدی و صنعتی با اشتغال ۹۵۰ نفر در شهرک صنعتی لار به بهره‌برداری رسیده و سایر واحدها نیز در مرحله ساخت و ساز قرار دارند .

او افزود :به علت افزایش سرمایه گذاران و متقاضیان در این شهرک صنعتی ،واگذاری زمین به صورت مزایده ای انجام می‌شود.

فتوحی تصریح کرد: زیرساخت‌ها در این شهرک صنعتی برای جذب سرمایه گذاران آماده است و این شهرک صنعتی دارای تمامی امکانات زیرساختی است.

 مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس افزود :متقاضیان در شهرک صنعتی لار ۲۰ درصد از مبلغ حق انتفاع را به صورت نقدی پرداخت کرده و مابقی را در اقساط ۳۶ ماهه پرداخت می کنند .فتوحی در ادامه از اختصاص مشوق های سرمایه گذاری در ناحیه های  صنعتی حسن لری  و پشت سنگر لار خبر داد و گفت:در این نواحی صنعتی به متقاضیان، مشوق‌های سرمایه گذاری  مناطق محروم اعطا و فقط   ۱۰ درصد از مبلغ حق انتفاع زمین به صورت نقدی از متقاضیان دریافت و مابقی در اقساط ۴۸ ماهه قابل پرداخت است.

او افزود: تاکنون 43 قرارداد سرمایه گذاری  در این نواحی صنعتی منعقد شد که از این تعداد ۱۳ واحد تولیدی و صنعتی با اشتغال ۱۴۸ نفر مشغول به فعالیت هستند .

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس همچنین از برنامه این شرکت برای فعال سازی ناحیه صنعتی بیرم خبر داد و گفت: مهمترین مشکل این ناحیه صنعتی عدم وجود راه دسترسی بود که در جلسه با شورای اسلامی شهر بیرم و نیز مذاکرات انجام شده با اداره کل راه و شهرسازی لارستان مقرر شد عملیات اجرایی راه دسترسی این ناحیه صنعتی حداکثر تا دو ماه آینده انجام و پس از آن نیز خط انتقال برق به این شهرک صنعتی اجرایی گردد و این ناحیه صنعتی آماده واگذاری به متقاضیان شود.

 مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس افزود :مشوق های سرمایه گذاری  مناطق محروم در ناحیه صنعتی بیرم نیز اعمال اخذ خواهد شد.

او همچنین در این جلسه  از برنامه این شرکت به منظور راه اندازی ناحیه صنعتی در بخش صحرای باغ خبر داد و گفت در این زمینه نیز زمین مشخص و در حال اخذ استعلامات از دستگاه‌های اجرایی هستیم تا مراحل اجرایی این ناحیه صنعتی نیز انجام  شود.

 

اشتغال رشد زمین سرمایه گذاران سرمایه گذاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر