کد خبر: 990128 A

صبح امروز انجام شد؛

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر صبح امروز برای سرکشی به روند پروژه ساماندهی آثار باستانی خارگ ، به این جزیره سفر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در بدو ورود محمد حسین ارسوزاده به خارگ، در نشستی با حضور بخشدار وِیژه خارگ مشکلات این حوزه در جزیره مورد بررسی قرار گرفت .

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر در این دیدار با بیان اینکه موضوع گردشگری می‌بایست به خواست و مطالبه مردم خارگ تبدیل شود، افزود : در حال حاضر از محل اعتبارات ملی به صورت مقطعی ساماندهی آثار باستانی در معرض خطر خارگ انجام پذیرفته و در تلاش هستیم که در آینده نیز بتوانیم با تخصیص اعتبارات لازم در این حوزه برنامه های مناسبی برای آثار باستانی این جزیره به مرحله اجرا درآوریم.

بخشدار ویژه خارگ نیز در این نشست با تاکید بر تخصیص اعتبار مناسب جهت حفظ میراث فرهنگی و گردشگری خارگ خواستار نگاه ویژه استان به این موضوع شد.

ناصر ابراهیمی بر لزوم حمایت بیشتر نمایندگی میراث فرهنگی و گردشگری تاکید و خواستار در نظر گرفتن  یک محل مناسب تجهیزات نمایندگی این سازمان در خارگ شد.

وی افزود : در بحث اعتبارات با توجه به وجود آثار باستانی متعدد در خارگ می بایست به صورت ویژه به این جزیره نگاه کرد.

c24bb84d-94bc-4aa0-a685-797d7f9495b7

ابراهیمی در پایان یادآور شد : در بحث مقبره زیارتی میرمحمد ، میراث فرهنگی و گردشگری و اداره کل اوقاف استان می بایست با تعامل سازنده این بنای را مرمت و نگهداری کند.

بازدید از روند پروژه های مرمت و ساماندهی آثار باستانی جزیره خارگ نیز از جمله برنامه هایی بود که در این سفر یک روزه توسط مدیرکل میراث فرهنگ و گردشگری استان بوشهر و هیات همراه انجام پذیرفت .

f3bf4aa1-36d7-4105-a486-801acfb4efe3

f1173925-4dea-477b-9cc5-fb2cf1af28ee(1)

بوشهر خارگ میراث فرهن ارسطوزاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر