سرخط خبرها:
کد خبر: 990076 A

رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر :

رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر عنوان کرد: همه می‌دانیم که کشور ما با مشکل اشتغال دست و پنجه نرم می‌کند. در همین راستا و با هدف ایجاد شغل در مراکز آموزش جهاد دانشگاهی استان بوشهر به بیش از 28 هزار نفر آموزش ارائه شده است.

به گزارش ایلنا، علی احمدی‌زاده در نشست با مدیرکل بهزیستی استان بوشهر اظهار کرد: آموزش‌هایی در حوزه‌های پزشکی، مدیریت، فنی مهندسی، فناوری اطلاعات، هنر و معماری از جمله تکنیسین داروخانه، فوریت‌های پزشکی، تربیت مدرس ابتدایی و دستیار دندانپزشک و مهارت های هفت گانه کامپیوتر... به کارآموزان ارائه می شود که به آسانی تبدیل به شغل می‌شود. 

وی عنوان کرد: از سال گذشته اولین طرح مربوط به اشتغال تحت عنوان توانمندسازی زنان سرپرست خانوار توسط جهاد دانشگاهی در استان بوشهر اجرا شد که هم‌اکنون مراحل پایانی را می‌گذراند. در این طرح آموزش و ارائه مهارت، توانمندسازی جامعه هدف، ارائه تسهیلات، اتصال به بازار، و فروش محصول انجام می شود.

رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر افزود: همچنین در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با الگوی نوین که ثبت نام آن در استان آغاز شده است آمادگی پوشش جامعه هدف سازمان بهزیستی از آموزش و توانمندسازی تا تولید محصول و اتصال به بازار را در دبیرخانه مشاغل خانگی استان داریم.

احمدی‌زاده با اشاره به ضرورت راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص ژنتیک در استان بوشهر گفت: با همکاری و همراهی استانداری بوشهر و سازمان برنامه و بودجه استان امیدواریم بتوانیم تا پایان سال جاری این آزمایشگاه را به صورت مشترک و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مرحله راه‌اندازی برسانیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: تدوین سندهای اجتماعی مانند سند توسعه و یا سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی با برش شهرستانی، تدوین سند اجتماعی استان و سند عوامل موثر بر بیکاری در استان و همچنین در حوزه‌ی پژوهش اجتماعی با استفاده از تیم‌های تخصصی جامعه‌شناس از جمله اقدامات مهم جهاد دانشگاهی در استان بوشهر بوده است.

وی با اشاره به آموزش‌‌های ضمن خدمت برگزار شده توسط جهاد دانشگاهی گفت: در راستای بهره‌وری و توانمندی پرسنل و کارمندان دولت از زمان راه اندازی جهاددانشگاهی در استان بوشهر با عقد تفاهم نامه و قرارداد با بیش از 30 دستگاه اجرایی، موفق به برگزاری بیش از 300 دوره آموزشی کاربردی مورد نیاز برای بیش از 5000 نفر از کارکنان دولت در سازمان‌ها و ادارات با استانداردهای ملی و بین المللی و استفاده از اساتید مجرب داخل و خارج از استان شده‌ایم.

بهزیستی جهاد دانشگاهی بوشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر