کد خبر: 990036 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب زنجان خبرداد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: این شرکت توجه جدی به تامین آب سالم برای شهروندان داشته و هم اکنون کیفیت آب آشامیدنی شهرها و روستاهای استان زنجان مطابق استانداردهای ملی است.

به گزارش ایلنا از زنجان، علیرضا جزء قاسمی، با اعلام این خبر، افزود: آب شهرها و روستاهای استان زنجان به طور مستمر از نظر کیفی آزمایش می‌شود که نتایج تمامی این آزمایش ها حکایت از مطلوبیت آب مصرفی دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، تصریح کرد: طبق آخرین آزمایشات انجام شده، درصد مطلوبیت میکروبی و کلرسنجی آب آشامیدنی در استان زنجان 100 بوده و این رقم بالاترین درصد مطلوبیت ممکن برای آب آشامیدنی است.

وی گفت: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از 18 هزار مورد انواع آزمون‌های فیزیکی-شیمیایی، باکتریولوژی، ریزآلاینده های معدنی و بیولوژی انجام پذیرفته است.

جزء قاسمی به فعالیت 7 آزمایشگاه آب در استان زنجان اشاره کرده و گفت: آزمایشگاه مرکزی زنجان، آزمایشگاه تصفیه خانه آب شهرهای ابهر و خرمدره و آزمایشگاه های آب شهرستان زنجان، ایجرود، ماهنشان، طارم و خدابنده آزمایشگاه های فعال استان زنجان می باشند.

وی با بیان اینکه آب آشامیدنی شهرها و روستاهای استان زنجان به طور مستمر و بر اساس دستورالعمل های ارسالی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از طریق آزمایشگاه های مجهز پایش می شود خاطرنشان کرد: کیفیت آب خط قرمز شرکت آب و فاضلاب استان زنجان است.

وی ادامه داد: وجود آب سالم و مدیریت کنترل آلودگی آب دو عامل تعیین کننده در حفظ محیط زیست بوده و با پیدایش شهر و شهرنشینی مساله تامین آب سالم و بهداشتی به عنوان شاخصه ای مهم برای سنجش پیشرفت جوامع بشری مطرح بوده است.

این مسئول بیان کرد: هم اکنون جمعیتی بالغ بر 1 میلیون نفر در استان زنجان تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب استان زنجان قرار داشته و تمام شهرهای این استان دارای تاسیسات آبرسانی هستند.

جزء قاسمی توجه به کیفیت، بهداشت و سلامت آب آشامیدنی شهروندان را اولویت نخست شرکت آب و فاضلاب استان زنجان عنوان کرده و گفت: در این زمینه استفاده از تکنولوژی های جدید برای کاهش هزینه های تمام شده و کاهش میزان هدر رفت آب در شبکه های توزیع امری لازم و ضروری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان /جزء قاسمی/کیفیت /استاندار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر