کد خبر: 989895 A

فرماندار آوج خبر داد:

فرماندار شهرستان آوج گفت: زلزله اخیر آوج به 77 واحد مسکونی، 20 فقره دیوار منازل و باغ‌ها، سه مدرسه، سه مسجد و چند پل خساراتی وارد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، نصرت الله علیرضایی در دیدار نمایندگان سازمان مدیریت بحران کشور و استان، با اعلام این خبر گفت: گزارش دقیق این زلزله، ظرف هفته جاری به اداره کل مدیریت بحران استان و از آن طریق به وزارت کشور و سازمان مدیریت بحران کشور ارسال خواهد شد.

فرماندار آوج تصریح کرد: علاوه بر آن گزارش کاملی از کاستی‌ها و طرح‌های مورد نیاز شهرستان در بخش‌های مختلف که لازمه پیشگیری از حوادث غیر مترقبه، آسیب‌ها و خسارات احتمالی در آینده است به مراجع فوق ارسال می‌شود.

علیرضایی اظهار کرد: آوج یک شهرستان زلزله خیر و درگیر حوادث غیرمترقبه است و اتخاذ رویکرد پیشگیرانه و فعالانه در مدیریت و برنامه ریزی پیرامون مسائل آن باید از اولویت‌های سازمان مدیریت بحران کشور باشد.

وی افزود: از مسئولان کشوری و استانی انتظار این است که نسبت به پیش‌بینی، تامین و تقویت زیرساخت‌های شهرستان در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف حمایت‌ها و مساعدت‌های لازم را داشته باشند تا در زمان وقوع حوادث احتمالی در آینده، خسارات جانی و مالی به حداقل ممکن برسد.

زلزله مدرسه مسجد وزارت کشور برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر