کد خبر: 989893 A

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌ شرقی:

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌ شرقی گفت: شرکت‌های هواپیمایی مکلف شده اند از ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما برای سوار کردن مسافران استفاده کنند.

به گزارش ایلنا، رامین آذری افزود: این اقدام به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی در داخل هواپیما برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در فرودگاه‌های استان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت: سطوح داخلی، امکانات و تجهیزات مورد استفاده در داخل ترمینال‌های فرودگاه تبریز و سهند روزانه و در چندین نوبت ضدعفونی می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان ادامه داد: علاوه بر نصب تابلو‌های رعایت فاصله اجتماعی در فرودگاه‌های استان، «ناظران سلامت» مستقر در فرودگاه‌ها نیز بر چگونگی رعایت فاصله گذاری اجتماعی در فرودگاه‌ها نظارت می‌کنند.

آذری از مردم خواست به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از حضور در فرودگاه‌های استان برای بدرقه و استقبال از مسافران خودداری کنند.

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی، ناوبری و هوانوردی و پذیرش پرواز‌های داخلی و بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است.

پیش از شیوع ویروس کرونا، روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می‌شد.

آذربایجان شرقی حمل و نقل فرودگاه مسافران هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر