کد خبر: 989886 A

دادستان استان خبر داد:

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: 4 متهم پرونده جعل حواله شیر خشک، به اتهام تحصیل مال نامشروع به پرداخت بیش از 32 میلیارد ریال در حق صندوق بیت المال و15 میلیارد ریال در حق صندوق دولت و همچنین شلاق محکوم شده اند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد قاسمی با اعلام این خبر گفت: بنابر شکایت دانشگاه علوم پزشکی قزوین در سال ۹۷ علیه ۴ نفر از کارکنان دو داروخانه در شهر قزوین و بوئین زهرا دائر بر مشارکت در جعل حواله‌های شیر خشک، سوء استفاده از سهمیه اختصاصی کالا‌های کوپنی، تحصیل مال از طریق نامشروع، پرونده‌ای در دادسرای قزوین تشکیل شد.

وی افزود: پس از انجام تحقیقات مقدماتی محرز شد که ۴ متهم این پرونده، همگی به اتهام جعل تعداد بی‌شماری حواله‌های شیرخشک یارانه‌ای و کلاهبرداری از طریق استفاده از کالابرگ‌های مجعول تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

قاسمی اظهار کرد: با توجه به گزارش دانشگاه علوم پزشکی، تحقیقات انجام شده، نظریه کارشناسی، اظهارات مطلعین، استعلامات صورت گرفته و سایر قرائن و امارات موجود در پرونده، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری دو قزوین ارسال شد و شعبه ۱۰۲ این دادگاه مبادرت به صدور رای کرده است.

وی افزود: رای صادره از سوی شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو قطعی نبوده و با توجه اعتراض محکومان پرونده به دیوان عالی کشور ارسال می‌شود.

استان قزوین انقلاب دولت شیر خشک یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر