کد خبر: 989751 A

پس از مخالفت فرمانداری شیراز:

شورای شهر شیراز پس از رد مصوبه تغییر نام گذر حافظ در شیراز به نام استاد محمدرضا شجریان، این شورا در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه خود با نامگذاری پیاده راه سلامت چمران به نام این استاد بلند آوزه موسیقی ایران موافقت کرد.

به گزارش ایلنا، شورای شهر شیراز در جلسه روز یکشنبه مصوبه کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر شیراز را بررسی کرد و براساس آن، با توجه به ایراد فرمانداری شهرستان شیراز درباره نامگذاری گذر حافظ به نام استاد محمدرضا شجریان و نصب سردیس این استاد آواز، پیاده‌راه سلامت (حدفاصل پل معالی‌آباد تا بلوار شاهد) به نام «گذر استاد محمدرضا شجریان» به تصویب شورای شهر شیراز رسید؛ همچنین شهرداری شیراز موظف شد برای ساخت سردیس مرحوم استاد محمدرضا شجریان اقدام و آن را در این گذر نصب کند.

بیستم مهرماه ۹۹ تغییر نام یک مسیر حدود ۶۰ متری حدفاصل چهارراه حافظیه تا چهارراه ادبیات بنام استاد شجریان به تصویب شورای شهر شیراز رسید.

اما این مصوبه مبنی بر تغییر نام گذر حافظ به استاد شجریان مورد موافقت هیات تطبیق مصوبات شورا در فرمانداری شیراز قرار نگرفت و این هیات پیشنهاد انتخاب محلی دیگر به نام استاد محمدرضا شجریان را داد.

در نظر نهایی هیات تطبیق مصوبات شورا در فرمانداری شهرستان شیراز آمده بود: ضمن ادای احترام به هنرمندان کشورمان،از آنجا که بخشی از افکار عمومی از این اقدام شورا استقبال کرده و همچنین بخش دیگری از افکار عمومی علیرغم استقبال از اقدام شورا در تجلیل از هنرمندان با تصور اینکه نام گذر حافظیه تغییر یافته ،خواهان اعمال این نامگذاری در محلی و معبری دیگر هستند.

در ادامه نظر هیات تطبیق نیز آورده شده بود: لذا پیشنهاد می شود که مصوبه مذکور اصلاح شود.

زنده نگه داشتن نام استاد شجریان و پاسداشت خواننده بلندآوازه اشعار حافظ، وجه اشتراک اظهارات مخالفان و موافقان این تغییر نام بود اما جملگی منتقدان گلایه ای را مطرح می کنند که پیشتر در نامگذاری معابر این شهر نیز مطرح شده است.

مخالفان این طرح اظهار می‌کنند که تغییر نام معابر و خیابان هایی که قدیمی است و در بین آحاد جامعه ریشه دارد به صلاح شهر نیست و باعث کم رنگ شدن هویت شهری و سردرگمی مردم خواهد شد.

ایران سلامت محمدرضا شجریان موسیقی شورای شهر شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر