کد خبر: 989739 A

در حرم رضوی برپا می شود؛

امسال با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر جامعه، مراسم بزرگداشت ۱۳ آبان مشهد همزمان با جشن‌های ولادت پیامبر اکرم (ص) در فضای باز حرم مطهر رضوی با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، امین یزدی مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی خراسان رضوی امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های ۱۳ آبان گفت: با توجه به شرایط کرونا اکثر برنامه‌های روز ۱۳ آبان در فضای مجازی برگزار خواهد شد و در همین زمینه مسابقه‌ای با موضوع "من پیامبر را دوست دارم" ویژه دانش اموزان متوسطه اول و دوم در سطح استان در حال برگزاری است.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های فرهنگی دانش آموزان اجرای سرود‌های حماسی در شهر‌های مختلف استان در روز ۱۳ آبان ماه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: در ایام شروع کرونا دانش آموزان در خراسان رضوی در حوزه‌های مختلف از جمله توزیع ماسک در مناطق مختلف و توزیع بسته‌های معیشتی فعالیت گسترده‌ای انجام دادند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی نیز گفت: امسال با توجه به محدودیت‌های کرونایی توصیه شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، به مناسبت یوم الله ۱۳آبان ماه راهپیمایی برگزار نمی‌شود و این مراسم همزمان با ۱۷ربیع الاول سالروز ولادت باسعادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) ساعت ۹ صبح با اجتماع قشرهای مختلف مردم، استادان، دانشجویان، دانش آموزان و بسیجیان در صحن جامع رضوی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد سلطانی افزود: سخنران این مراسم آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد خواهد بود و ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه نیز سخنرانی زنده رهبر معظم انقلاب به همین مناسبت از نمایشگرهای صحن‌های حرم مطهر رضوی پخش می‌شود.

وی گفت: در شهرستانهای استان نیز مراسم بزرگداشت یوم الله ۱۳آبان ماه با اجرای برنامه‌های متنوع در فضای مجازی با رعایت کامل شیوه نامه های ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار می‌شود و سپاه امام رضا(ع) با همکاری بسیج دانش آموزی و شهرداری مشهد در محورهای اصلی شهر مشهد برنامه‌های متنوع سرود و نور افشانی را برگزار می‌کنند.

۱۳ آبان پیامبر اکرم جامعه حرم مطهر مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر