کد خبر: 989422 A

گزارش میدانی خبرنگار ایلنای قزوین از آرامستان شهر ؛

درد تدفین‌های غریبانه، نفس بدرقه کنندگان این روزهای آرامگاه شهرهای کشور را گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، اینجا خاک است و آهکی که به خورد خاک می‌دهند و حسرت آخرین بوسه؛ آخرین آغوش که تا ابد به جان و خاطر جاماندگان خواهد ماند.

موج سوم کرونا و کم رنگ شدن پروتکل های بهداشتی در سطح جامعه؛ پاییز غم انگیزی از سال ۹۹ در خاطره ها ساخته است.

آمار رسمی درگذشتگان هر چند به گفته مسئولان امر، بیش از تعداد جانباختگان است؛ ولی بالا رفتن روزانه آمارها حساسیت‌ها را نه تنها بالا نبرده، بلکه با ادامه این روند آخرین رمق‌ها   نیز از کادر درمان و سایر نهادهای خدماتی همچون پرسنل خدوم آرامستان ها گرفته خواهد شد.

به گفته یکی از بانوان غسالخانه بهشت فاطمه قزوین: قرار بود ما با رعایت کردن پروتکل های بهداشتی کرونا را شکست دهیم؛ ولی گویا کرونا می خواهد ما را شکست دهد.

یکی از مراجعه کنندگان که هفته گذشته مادرش را غریبانه و بدون برگزاری مراسم در بهشت فاطمه (س) دفن کرده می گوید: مادرم هشت ماه رعایت می کرد، ولی رعایت نکردن افراد دیگر سرنوشت مادرم را به اینجا کشاند.

این دختر جوان می افزاید: تا زمانی که همه باهم رعایت نکنیم، زنجیره انتقال از بین نمی‌رود و خیلی‌ها به سرنوشت مادر من گرفتار می شوند.

علی یزدی که به همراه سه تن دیگر از اعضای خانواده اش تنها بدرقه کنندگان پدر بزرگشان هستند نیز می گوید: رعایت قانون یک الزام است و باید با نقض کنندگان پروتکل های بهداشتی برخورد جدی تری شود.

یکی دیگر از پرسنل آرامستان های قزوین با اشاره به افزایش آمارها در روزهای اخیر گفت: دیده شدن کارسخت پرسنل آرامستان ها از وظایف مسئولان امر است که باید با رسیدگی به وضعیت قراردادها و در نظر گرفتن سختی کار ، این پرسنل را به کار در چنین شرایط بحرانی دلگرم  کنند.

گرفتن مجوز این گزارش تصویری حدود 8 ماه طول کشید.

حجم ویدئو: 94.96M | زمان ویدئو: 00:09:52
پدر جامعه خانواده قانون مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر