کد خبر: 989390 A

طاهری مطرح کرد:

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: 37 هزار متر مربع از منابع ملی در منطقه حفاظت شده الموت شرقی در یک عملیات مشترک با یگان‌های منابع طبیعی استان رفع تصرف شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مهدی طاهری با اعلام این خبر گفت: در یک ماموریت و عملیات مشترک بین یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی استان قزوین با حضور بیش از 35 مامور و هشت خودرو و به استناد حکم مقام قضایی با تعدادی از افراد متخلف و سودجو برخورد قانونی صورت گرفت.

وی افزود: این افراد با کاشت بیش از950 اصله نهال و درخت اقدام به تصرف بیش از 37 هزار متر مربع از منابع ملی کرده بودند که نسبت به رفع تصرف و قلع و قمع نهال در داخل منابع ملی و منطقه حفاظت شده اقدامات لازم انجام شد.

طاهری اظهار کرد: مسیر و مناطق تصرف شده ملی که با از بین بردن درختان و گیاهان با ارزش شامل ارس، زرشک، گون و... تصرف شده بود یکی از بهترین و کم نظیرترین زیستگاه‌های حیات وحش در استان و حتی کشور محسوب می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین تصریح کرد: برای جلوگیری از تصرف و تخریب محیط زیست و منابع طبیعی باید نقشه کاداست در منطقه حفاظت شده مشخص شود تا ماموران به راحتی مناطق تصرف شده را از حیث ملی و مستثنی بودن تشخیص داده و برخورد لازم را داشته باشند.

وی افزود: این عملیات که برای رفع تصرف عرصه‌های ملی در مناطق حفاظت شده الموت صورت گرفت با اراده، همدلی و هماهنگی‌های بین ماموران اجرایی دو اداره کل صورت گرفت که قابل تحسین و تقدیر است.

این مقام مسئول اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین شبانه روز در مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت این اداره حضور داشته و در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی و تخریب محیط زیست و منابع ملی با متخلفان طبق قانون برخورد قاطع خواهند کرد.

استان قزوین حفاظت محیط زیست زیست محیطی عملیات مشترک منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر