سرخط خبرها:
کد خبر: 989359 A

فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان خبر داد:

فرمانده انتظامی لاهیجان از دستگیری کلاهبردار اپلیکیشن آپ در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از لاهیجان، سرهنگ قاسم جانعلی ‌پور گفت: با توجه به شکایت خانمی مبنی بر اینکه در ازای فروش تلفن همراه خود به فردی ناشناس، رسید پرداخت اینترنتی توسط اپلیکیشن "آپ" از خریدار دریافت کرده و پس از تحویل گوشی متوجه جعلی بودن رسید شده است، بررسی موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در بررسی‌های فنی و تخصصی صورت گرفته مشخص شد، گوشی و سیم‌کارت متهم این پرونده سرقتی است، افزود: در ادامه روند رسیدگی به این موضوع، پلیس به دو پرونده مشابه در شهرستان آستانه‌اشرفیه برخورد کرد.
 
وی اذعان داشت: ماموران پلیس فتا با پیگیری سرنخ‌های به دست آمده، متهم مورد نظر را شناسایی و در منزل مادر بزرگش دستگیر کردند.

سرهنگ جانعلی‌پور با اشاره به اینکه متهم 25 ساله اهل و ساکن استان دیگر است ولی در منزل مادر بزرگش در گیلان حضور داشت، تصریح کرد: در بازرسی از محل دستگیری متهم گوشی حاوی نرم‌افزاری که با آن اقدام به ساخت رسید جعلی اپلیکیشن آپ می‌کرده، کشف شد. 

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه با اعترافات متهم به بزه انتسابی ، دو مالخر 32 و 38 ساله دستگیر و دو دستگاه گوشی مالباختگان از آنها کشف شد، تصریح کرد: متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند. 
 
فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان در پایان از شهروندان خواست، ضمن توجه به هشدارهای داده شده در صورت برخورد با هرگونه جرمی در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت www.cyberpolice.ir به پلیس اطلاع دهند.
تلفن همراه دستور کار پلیس فرمانده انتظامی شهرستان ماموران پلیس لاهیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر